1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Spotify, kullanıcı sayısını arttırdıkça para kaybediyor!

Spotify, kullanıcı sayısını arttırdıkça para kaybediyor!
0

Spotify, kullanıcı sayısını arttırdıkça para kaybediyor!

Dünyanın en tanınan müzik ve podcast platformlarından biri olan Spotify, yılın ikinci çeyreğine ait finansal raporunu açıkladı. Spotify tarafından paylaşılan raporda, Netflix’in tersine kullanıcı sayısında artış yaşandığı gözlense de, şirketin para kaybetmeye devam ettiği gözlemlendi.

Spotify kullanıcı sayısı 433 milyona dayandı

Yılın birinci çeyreğinde 422 milyon kayıtlı aboneye sahip olan Spotify, yeni raporda 433 milyon aboneye ulaştığını bildirdi. Bu abonelerin 188 milyonu ise fiyatlı seçenek olan Premium’a kayıtlıydı. Premium abone sayısının bir evvelki çeyreğe kıyasla 6 milyon artış yaşadığı görüldü.

spotify kullanici sayisini arttirdikca para kaybediyor 0 Cgj1Qfrs

Son vakitlerde tüm dünyada hissedilen enflasyon krizi, Spotify cephesini etkilememiş üzere görünüyor. Netflix’in neredeyse bir milyon abone kaybettiğini düşünürsek, Spotify’ın artış yaşaması dikkatlerden kaçmadı. Fakat ses platformun karı, hala harcamalarının gerisinde kaldı.

Özellikle aile planının reklamını yapmak için toplumsal medya yatırımlarını artıran Spotify, yılın ikinci üç aylık periyodunda 197 milyon dolar zarar ettiğini bildirdi. Son vakitlerde sesli kitaplar ve podcast içeriklerine yönelen şirket, “operasyonlarının esnek tutulmasından şad olduklarını” lisana getirdi.

Şirketin yaptığı pazarlama harcamalarında Barcelona iştiraki da dikkat çekiyor. Müzik ve sporu bir ortaya getirmeyi hedefleyen paydaşlık, Avrupa’nın en büyük stadyumunun ismi “Spotify Camp Nou” haline çevirdi. Spotify’ın bu sponsorluk için 5 milyon euro ödeyeceği aktarıldı.

Siz Spotify kullanıcı sayısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla