1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Spotify’dan yaz aylarına damga vuracak yeni hizmet!

Spotify’dan yaz aylarına damga vuracak yeni hizmet!
0

Spotify’dan yaz aylarına damga vuracak yeni hizmet!

Dijital müzik bölümünün en büyük platformlarından biri olan Spotify, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Spotify kullanıcıları artık uygulama üzerinden konser bileti alabilecek. Yeni özellik, muhakkak müzisyenlerin konserlerini listeleyerek test edilmeye başladı.

Spotify üzerinden konser bileti nasıl alınır?

Spotify Tickets (Spotify Biletleri) olarak isimlendirilen yeni hizmet, Spotify’a bağlı bir web sitesi üzerinden sunuluyor. Şimdilik yalnızca birkaç sanatkarın konserleri yer alıyor olsa da; konser ayrıntılarını, adresi ve bilet fiyatını öğrenmek mümkün. Ayrıyeten kullanıcılar direkt web sitesi üzerinden bilet satın alabiliyor.

spotifydan yaz aylarina damga vuracak yeni hizmet 0 Zt27nJB5

Spotify aslında bir müddettir Ticketmaster, Eventbrite ve See Tickets üzere tanınan cümbüş markaları aracılığıyla bilet satıyordu. Lakin şimdilik yalnızca ABD’de sunulan Spotify Tickets ile bağımsız bir halde bilet satmak istediğini görüyoruz.

Yine de Spotify, Tickets özelliğiyle kimi yasal sorumluluklardan kaçındı. Ses platformu, “bilet satıcı olarak yerleri, aktiflik organizatörlerini, fan kulüplerini ve sanatkarları içerebilen üçüncü taraflar adına” bilet sattığını belirtti. Yani fiyatları yahut bilet adedini belirlemediğinin altını çizdi. 

Tickets aracılığıyla bilet almak için yalnızca Spotify hesabına gereksinim duyuluyor. Şirket, dijital fatura kestiğini ve e-posta üzerinden bu faturanın (veya konser biletinin) erişilebileceğini söyledi. Listelenen sanatkarlar ortasında Limbeck, Annie DiRusso, Dirty Honey, Crows, TOKiMONSTA, Four Year Strong ve Osees yer alıyor.

spotifydan yaz aylarina damga vuracak yeni hizmet 1 EsT3wt3r

Spotify sözcüsü Carling Farley tarafından yapılan açıklamada, bu web sitesinin şimdi test kademesinde olduğunun altı çizildi. Bundan ötürü Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini şimdilik bilmiyoruz.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla