1. Ana Sayfa
  2. Haber

Steve Jobs, Özgürlük Madalyası İle Ödüllendirilecek

Steve Jobs, Özgürlük Madalyası İle Ödüllendirilecek
0

Steve Jobs, Özgürlük Madalyası İle Ödüllendirilecek

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamaya göre, Apple kurucu ortağı ve eski CEO’su Steve Jobs, ölümünden sonra ABD Başkanı Joe Biden tarafından Başkanlık Özgürlük Madalyası ile ödüllendirildi. Başkanlık Özgürlük Madalyası, bir sivile verilebilecek en yüksek ABD onuru olarak nitelendiriliyor ve Amerika Birleşik Devletleri’nin refahına, değerlerine veya güvenliğine, dünya barışına veya diğer önemli toplumsal faaliyetlere örnek teşkil eden katkılarda bulunan bireylere verildiği ifade ediliyor.

Steve Jobs, Nisan 1976’da Apple’ı kurdu ve o zamandan beri şirket dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline geldi. Şirket Mac, iPod ve iPhone gibi kültürel mihenk taşları haline gelen birçok teknoloji ürününün piyasaya sürülmesine yardımcı oldu. Jobs, 5 Ekim 2011’de öldü.

Beyaz Saray açıklamasında “Steve Jobs, Apple Inc.’in kurucu ortağı, CEO’su ve başkanıydı, Pixar’ın CEO’suydu ve Walt Disney Company’de lider bir rol oynadı. Vizyonu, hayal gücü ve yaratıcılığı, dünyanın iletişim biçimini değiştiren ve bilgisayar, müzik, film ve kablosuz endüstrilerini dönüştüren icatlara yol açtı.” diyor.

Özgürlük Madalyası, 7 Temmuz tarihinde başka öne çıkan isimlere de verilecek.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla