1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Stranger Things, Twitter’a damga vurdu! İşte sayılar

Stranger Things, Twitter’a damga vurdu! İşte sayılar
0

Tanınan dizi ve sinemaların yeni kısımları yayına girdiğinde, spor karşılaşmalarında, politikler konuşmalar yaptığında yani özetle ülke yahut dünya genelinde kıymetli bir gelişme yaşandığında, Twitter’ın ana gündem konusu haline dönüşüyor. 2016 yılında izleyici ile buluşan ve Duffer Kardeşler tarafından direktörlüğü, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen Stranger Things dizisinin 4. dönemi izleyici karşısına çıktı.

27 Mayıs günü gösterime giren 4. dönemin birinci kısmı, öbür dönemler ile emsal biçimde büyük ilgi çekti. Birinci kısmı izleme fırsatı bulmayanlar spoiler yememek için toplumsal medyadan uzak dururken, izleyenler neler olduğunu ve birinci izlenimlerini Twitter’da tartıştı.

Twitter, Stranger Things istatistiklerini paylaştı

Twitter, Stranger Things’in Twitter’daki konuşmaları üstüne dair dataları açıkladı. Sayılara nazaran, 27-31 Mayıs tarihleri ​​arasında Stranger Things hakkında 7 milyondan fazla tweet atıldı. 4. dönemin birinci gününde (27 Mayıs 2022) 3. dönemin birinci gününe (4 Temmuz 2019) kıyasla yüzde 17’lik bir konuşma artışı yaşandı.

stranger things twittera damga vurdu iste sayilar 0 dQ7YIhHt

Twitter’ın paylaştığı öbür datalar;

  • Eddie Munson, bu dönem hakkında en çok Tweetlenen yeni karakter oldu. Argyle ise ikinci sırada.
  • Sadie Sink muhakkak bu dönemin yıldızı ve bu sezonki performansı herkesi konuşturuyor. Hayranlar, dönem 4 galasından bu yana Sadie hakkında 221 bin sefer Tweet attı, bu tüm sohbetlerin yüzse 61’ini oluşturdu.
  • Bu dönem dizide 80’lerin müziğinin hükümdarlığı vardı. Dönem 4 lansmanının akabinde Kate Bush’un efsanevi müziği “Running Up That Hill”, Kate Bush ve @KateBushMusic hakkında toplam 126 bin Tweet atıldı.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla