1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Telegram yeni emojileri ile iPhone’lara gönderme yapıyor!

Telegram yeni emojileri ile iPhone’lara gönderme yapıyor!
0

Telegram yeni emojileri ile iPhone’lara gönderme yapıyor!

Son periyotta popülerliğini artıran haberleşme uygulaması Telegram kendisini yenilemeye devam ediyor. Çeşitli yeniliklerle uygulamayı şimdiki tutmak isteyen geliştiriciler, son güncellemede ise Apple ile karşı karşıya gelmişti. Gelen haberlere nazaran Telegram’ın Telemoji paketi Apple’dan onay alarak kullanılmaya sunulmaya başlanacak.

Hareketli emojiler için Apple’dan müsaade çıktı

Telemoji, Telegram platformuna özel animasyonlu emojiler olarak karşımıza çıkıyor. Kelam konusu Telemoji paketinin iOS‘a mahsus hareketli emojilerden büyük ölçüde ilham aldığı söylenebilir. Lakin bu hareketli emojiler Telegram imzası taşıyor.

Telegram’ın hareketli emoji paketi, iki haftadan uzun bir müddet boyunca Apple’ın inceleme sürecinde kaldı. Uzun müddet boyunca Apple takımı tarafından incelenen yeni özellik sonunda ise onay almış görünüyor. Apple, kendi dizaynlarına dayalı hareketli emojilerin kaldırılmasını kuralı ile yeni söz paketini onayladığını açıkladı.

telegram yeni emojileri ile iphonelara gonderme yapiyor 0

Telegram CEO’su Pavel Durov ise mevzu hakkında şu sözlere yer verdi:

Bu, Apple ismine şaşırtan bir hareket. Zira Telemoji, statik düşük çözünürlüklü emojilere yesyeni bir boyut getirecek ve ekosistemlerini kıymetli ölçüde zenginleştirecek

Apple, yeni emoji paketindeki iOS esitileri kaldırıldıktan sonra Telegram App Store sayfasında yayında olan güncellemeyi onayladı. Durov, yeni paketin uzun vadede Telegram için çok faydalı olacağı argümanında. CEO, kullanıcıların yeni hareketli tabirler ile kendi tarzlarını keşfedeceklerini belirtiyor.

Peki siz Telegram’daki yeni hareketli emojileri denediniz mi? Nitekim iOS’taki animasyonlu emojilere benziyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla