İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Telegram’ın “devrimsel” güncellemesine Apple engeli

Telegram’ın “devrimsel” güncellemesine Apple engeli
+ - 0

Telegram’ın “devrimsel” güncellemesine Apple engeli

Popüler iletileşme uygulaması Telegram, iOS kullanıcılarına yönelik son güncellemesini dağıtmayı başaramadı. Telegram CEO’su Pavel Durov’a nazaran Apple, iletileşme uygulamasının son emoji paketine şimdi hazır değil. Bu yüzden App Store grubu yaklaşık iki haftadır güncellemeyi inceledi ve kabul etmedi.

Apple ve Telegram ortasında emoji krizi yaşanıyor

İlk olarak 10 Ağustos tarihinde Telegram’dan açıklama yayınlayan şirket CEO’su Pavel Durov, uygulamanın son güncellemesinin App Store’a takıldığını söyledi. Güncellemenin iki hafta boyunca bekletildiğini söz eden Durov, neden kabul edildiğini bilmediğini aktardı.

telegramin devrimsel guncellemesine apple engeli 0 Gv9sFnji

Telemoji” isimli bir özelliğe odaklanan iOS güncellemesi, Telegram’daki emojilerin çok daha canlı görünmesine müsaade veriyor. Telegram CEO’su bu özelliği “standart emojinin daha yüksek kaliteli animasyonlu versiyonları” olarak tanımladı.

Apple’ın Telemoji isimli özelliği kabul etmediğini belirten CEO Pavel Durov, yeni emoji paketini iOS kullanıcılarına sunamadı. Teknoloji devinin bu emoji setini neden kabul etmediğini bilmiyoruz, lakin iOS standartlarını karşılamıyor olabilir.

Telemoji’nin kaldırılmasıyla birlikte güncelleme App Store’a tekrar yüklendi. İki haftalık bekleyişin akabinde Telemoji’siz güncelleme onaylandı. Yeniden de son güncellemeyle birlikte Telegram’a 10’dan fazla emoji eklendi.

telegramin devrimsel guncellemesine apple engeli 0 Gv9sFnji

Telegram CEO’su Pavel Durov, Telemoji sayesinde emojilerin çok daha keyifli olacağını belirtti ve Apple’ın bu atağına mana veremedi. Yeniden de Telemoji’yi daha eşsiz hale getirmek için çalışacaklarına vurgu yaptı.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla