1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Terra CEO’su Do Kwon, Yeni Kurtarma Planını Paylaştı

Terra CEO’su Do Kwon, Yeni Kurtarma Planını Paylaştı
+ - 0

Terra CEO’su Do Kwon, sessizliğini bozdu ve Terra’nın web sitesi üzerinden yeni kurtarma planını paylaştı.

Kwon, yaptığı açıklamada, LUNA ve UST’nin bedelinin neredeyse sıfıra ulaştığını ve büyük bir itimat kaybettiğini söyledi.

Kwon, Terra ekosisteminin ve topluluğunun korunmasının büyük değer taşıdığını belirterek, Terra topluluğunun, topluluğu ve geliştirici ekosistemini korumak için zinciri yine oluşturması gerektiğini vurguladı.

Teklifin belirttiği üzere, ekosistemi yine başlatma, çeşitli topluluk paydaşları ortasında dağıtılacak 1 milyar token yaratacak. LUNA ve UST ortasındaki bağlantı sebebiyle LUNA tokenlarının denetimden çıkan enflasyonu ve Terra tabanlı varlıkların piyasa fiyatındaki çöküş göz önüne alındığında, bu türlü bir yaklaşım gerekli olacak.

Kwon, “UST, Terra’nın geçen yılki büyüme öyküsünün merkezi anlatısı olsa da, Terra ekosistemi ve topluluğu, korunmaya paha olan şeydir” dedi.

Kwon’un önerdiği plan, tokenlerin %40’ının UST’nin sabitlenmesinden evvel Luna sahiplerine, %40’ının ise yeni ağ yükseltmesi sırasında orantılı olarak UST sahiplerine gitmesini gerektiriyor. Zincir durmadan evvelki LUNA sahiplerine %10 ve gelecekteki gelişimi finanse etmek için de Topluluk havuzuna da %10 gitmesi gerekiyor.

“Terra’nın büyümeye devam etmesi ve blok alanını yine pahalı hale getirmesi için topluluğa gereksinimi var. Bunu yapmanın tek yolu, atak başlamadan evvel token sahiplerinin, en sadık topluluk üyelerinin ve geliştiricilerin kıymet sağlamaya devam etmek için bağlı kalmalarını sağlamaktır.

Sıkıntı bir istikrar kelam konusu ve kıymeti ağ içinde tekrar dağıtmanın kolay bir yolu yok. Lakin ekosistemin hayatta kalması için bedelin dağıtılması gerekiyor lakin mevcut durumda mümkün değil”

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla