1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Tether Kurucu Ortağı: UST’nin Çöküşü Sürpriz Değil

Tether Kurucu Ortağı: UST’nin Çöküşü Sürpriz Değil
0

Tether kurucu ortağı Reeve Collins’e nazaran UST’nin çöküşü algoritmik stablecoinlerin sonu olabilir.

Tether kurucu ortağı Collins, İsviçre Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda UST hakkında konuştu. Collins, UST fiyaskosunun algoritmik stabilcoinlerin “muhtemelen sonu” olduğunu ve bu şekil bir çöküşün şaşırtan olmadığını söyledi:

“Paranın çöküşü talihsizlik… lakin bir sürpriz değil. Bu algoritmik bir stablecoin. Yani bir küme akıllı insan bir parayı bir dolara nasıl sabitleyeceğini bulmaya çalışıyor. (…) Ve birçok insan son birkaç ayda parasını çekti zira bunun sürdürülebilir olmadığını anladı. Yani bu çöküşün kademeli bir tesiri oldu. Ve muhtemelen birden fazla algoritmik stabilcoinin de sonu olacak.”

Daha evvel birçok piyasa yorumcusu UST’nin mümkün çöküşüne dair görüşlerini paylaşmıştı. Emsal formda, piyasadaki en büyük ikinci stablecoin olan USD Coin’in (USDC) ihraçcısı Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire de UST’nin bir stablecoin için yüksek riskli bir çerçeveye sahip olduğunu söylemişti.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ise Collins’in bu görüşüne katılmıyor. Ona nazaran stablecoinler tasarım gereği kusurlu değil.

kaynak: coincolik

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla