1. Ana Sayfa
  2. Haber

TikTok Avatars Özelliğini Tanıttı

TikTok Avatars Özelliğini Tanıttı
0

TikTok Avatars Özelliğini Tanıttı

TikTok, yeni Avatars özelliği ile Snapchat uygulamasında halihazırda bulunan Bitmoji özelliğine meydan okuyor.

TikTok, son birkaç yılda en büyük sosyal medya platformlarından biri olarak dikkat çekiyor. Uygulama, yeni özellikleri duyurmasının yanı sıra bazı diğer sosyal medya uygulamalarındaki sevilen özellikleri kendi uygulamasına farklı şekillerde ve farklı isimlerde entegre ediyor. Bugün de şirket, kullanıcıların kendilerini ifade etmeleri için yeni ve eğlenceli bir yol olan Avatars özelliğini tanıttı. TikTok Avatars özelliği ile kullanıcılar, Snapchat’in Bitmoji uygulamasına benzer şekilde, dijital alanda kendilerini yeniden yaratma yeteneğine sahip olacaklar.

tiktok avatars ozelligini tanitti 0 I9rr7qg5

Yeni özelliği denemek isteyen kullanıcıların, efektler bölümüne gidip Avatar efektini bulması gerekiyor. Kullanıcılar buradan, cilt tonu, saç modeli, saç dokusu, sakal ve makyaj gibi birçok farklı unsuru kişiselleştirerek kendi avatarlarını oluşturabilecekler. Ayrıca, gözlük ve piercing gibi farklı türde aksesuarlar da yine bu noktadan avatarlara eklenebilecek. Kullanıcılar, kendi isteklerine göre avatarlarını oluşturduklarında bu avatarlar ile video kaydetmeye başlayabilecek. Oluşturulan avatar, kullanıcının yaptığı her hareketi taklit ediyor ve kullanıcıyı canlandıran bir animasyon haline geliyor.

Bahsi geçen Avatars özelliği, küresel olarak tüm TikTok kullanıcılarına sunuluyor. TikTok, bunun ilk versiyon olduğunu hatırlatarak, zaman içerisinde özelliğin gelişebileceğini vurgulamakta. Şirket, kapsayıcı bir dizi özellik sunabilmek için elinden gelenin en iyisini yaptığını ancak geliştirmeleri sunabilmek için topluluk geri bildirimine ve “Creative Diversity Collective” adıyla kurulan ekibine güveneceğini belirtiyor. Bu kolektif 2020’nin başlarında oluşturulmuştu ve amacı TikTok aracılığıyla çeşitlilik, kapsayıcılık ve temsil sağlamaktı. Bu amaç doğrultusunda oluşturulan ekip, çeşitli farklı yaratıcıları bir araya topluyor.

Son olarak TikTok uygulamasına sunulan yeni güncellemenin tüm iOS ve Android kullanıcıları tarafından indirilmeye hazır olduğunu belirtelim.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla