1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok, mobil oyun desteğini geliştiriyor!

TikTok, mobil oyun desteğini geliştiriyor!
0

TikTok, taşınabilir oyun dayanağını geliştiriyor!

Son vakitlerin en tanınan toplumsal medya platformu olan TikTok, yeni bir yol izliyor. Şirket, platformda oynanabilen ve içerik üreticilerinin görüntüleriyle keşfetmenin mümkün olduğu ‘mini oyunlar’ aktifliği gerçekleştirdi. TikTok, taşınabilir oyun takviyesi için birkaç hafta evvel yaptığı görüşmeler sonucunda bu kararı onayladı.

TikTok, yeni oyun geliştiricileriyle görüştü

Sosyal medya devi TikTok, gücünü oyun dalında de kullanmak için birinci olarak kasım ayında Zynga ile ortaklaşa bir oyun kesimine gireceğini açıkladı. Açıklamanın akabinde ise HTML5 oyunlarına genişlemek istediğini bildirdi. İki şirket daha sonrasında TikTok’a özel bir başlık olan ‘Disco Loco 3D’yi başlatmak emeliyle bir ortaya geldi.

tiktok mobil oyun destegini gelistiriyor 0 8QeG8hcN

Attığı adımların akabinde TikTok benzeri muahedeler için diğer oyun yapımcılarıyla görüşmeler yaptığını açıkladı. Oyun geliştiricileri ortasında Vodoo, Nitro Games, FRVR, Aim Lab ve Lotem yer alıyor. Ek olarak daha büyük bir oyunun geleceğini de söyledi.

İddialara nazaran, başarılı olduğu takdirde şirketi, Apple ve Google’ın uygulama mağazalarında yer alan sıradan bir taşınabilir oyun olarak görmek mümkün olacak. Habere nazaran, platformda görüntü yayınlarken yerli küçük oyunların bir listesini görmek mümkün olacak.

Aynı vakitte içerik üreticiler, yayınlanmadan evvelki son ekranda, hashtag’ler, açıklama, pozisyon ve daha fazlasının yanı sıra isteğe nazaran irtibat da ekleyebilir. Örneğin üreticiler, BuzzFeed, Quizlet’in sınavları, Breathwork’ün nefes egzersizleri ve Rotten Tomato’nun derecelendirmeleri gibi öteki uygulamalara ilişki verebilir.

tiktok mobil oyun destegini gelistiriyor 1 kcwmtd8r

Ekran imgesindeki evrede bir içerik üretici, yeni oyunlardan birinin temasını yayınladığı vakit, ortaya çıkan görüntüde kullanıcı ismini üzerinde bir irtibat biçiminde yer alıyor. Kullanıcılar o kısımdan oyuna girebiliyor. Etkinlikteki HTML5 oyun başlıkları şu formda:

  • Basketball FRVR (FRVR tarafından)
  • Tap the Difference (Lotem tarafından)
  • Peek a Who (Nitro tarafından)
  • Pride Run (Voodoo tarafından)
  • Influencer Run (Voodoo tarafından)
  • Space Destroyer (Nitro tarafından)
  • Mr. Aim Lab’s Nightmare (Aims Labs tarafından)

TikTok, taşınabilir oyun aktifliğini resmi olarak duyurmadı. Buna karşın bir sözcü bu eforun, birkaç hafta evvel global pazarlarda teste girdiğini doğruladı. Tıpkı vakitte sözcü şu açıklamaları yaptı:

Her vakit platformumuzu zenginleştirmenin ve topluluğumuza paha katan yeni özellikleri ve entegrasyonları nizamlı olarak test etmenin yollarını arıyoruz. Şu anda üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyolarıyla entegrasyonlar yoluyla HTML5 oyununu TikTok’a getirmeyi araştırıyoruz.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce TikTok, oyun alanında başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla