1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok sağlık sektörüne giriyor! Dev hastaneyi satın aldı

TikTok sağlık sektörüne giriyor! Dev hastaneyi satın aldı
0

TikTok sıhhat bölümüne giriyor! Dev hastaneyi satın aldı

Popüler kısa görüntü platformu TikTok’un sahibi ByteDance, sıhhat kesimindeki maksatlarını büyütüyor. ByteDance, Çin’in birçok kentinde bayan ve çocuk hastaneleri işleten Amcare Healthcare’i satın aldığını açıkladı. Pekala ByteDance’in sıhhat bölümü için planları ne?

TikTok, bayan ve çocuk hastane zinciri Amcare’i satın aldı

Çin’de gerçekleştirilen satın alımın 100 milyar yuan’a (veya 1,5 milyar dolar) karşılığında tamamlandığı tabir edildi. Amcare Healthcare çalışmalarına ByteDance’in sıhhat operasyonlarını yürüten Xiaohe Health’in bünyesinde devam edecek.

tiktok saglik sektorune giriyor dev hastaneyi satin aldi 0

TikTok’un sahibinin sıhhat kesimindeki amaçları tam olarak bilinmiyor, lakin yatırım portföyünü genişlettiğini söylemek mümkün. Ayrıyeten Çin hükümeti, rekabetin baltalanmasını engellemek için teknoloji şirketlerinin bir öbür teknoloji firmasını satın almasına müsaade vermiyor.

ByteDance’ın bayan ve çocuk hastaneleri işletime dahil olmayacağı düşünülüyor. Portföyüne daha fazla sıhhat kuruluşu eklemeyi planlayan Çinli firma, daha evvelki satın alımlarıyla Amcare’i birleştirebilir. Bu şirketler ortasında “elitlere ve zenginlere özel doğum hizmeti” sunan markalar da bulunuyor.

Apple, Amazon, Alibaba üzere birçok firmanın sıhhat kesiminde yatırımları olduğunu unutmamak gerekiyor. Amazon abonelik tabanlı sıhhat hizmeti One Medical’i 3,9 milyar dolar karşılığında satın aldı. Alibaba ise Çin’de online eczane işletiyor.

tiktok saglik sektorune giriyor dev hastaneyi satin aldi 1 AEyyyDBt

ByteDance birinci olarak 2020 yılında sıhhat hizmetlerine yöneldi. İlaç, DNA sentezi ve sıhhat bilgileri tahlili yürüten firmalara milyonlarca dolarlık yatırımlar yaptı. Akabinde bu hizmetlerini Xiaohe Health olarak birleştirdi.

Peki, siz TikTok sahibi ByteDance’ın hastane şirketini satın alması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla