İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok, Spotify ve YouTube Music’e rakip oluyor!

TikTok, Spotify ve YouTube Music’e rakip oluyor!
+ - 0

TikTok, Spotify ve YouTube Music’e rakip oluyor!

Son yıllarda yakaladığı çıkışla dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarından olan TikTok, kullanıcı yelpazesini daha da genişletmek istiyor. Bu bağlam hareket eden şirket yeni bir alana giriş yapmak için hazırlanıyor.

ByteDance, TikTok Music için birinci adımını attı

1 buçuk milyara yakın kullanıcı sayısıyla kıymetli bir kitle tarafından benimsenen TikTok, kullanıcı tecrübesini arttırmak için sık sık yeniliklere sahne oluyor. Bu adımlardan sonuncusu ile de Spotify, YouTube Music ve Apple Music üzere platformlara rakip olacak.

Platformun ana şirketi ByteDance, yeni platform için ticari marka müracaatında bulundu. TikTok Music ismi ile sahne alması beklenen uygulama piyasadaki ünlü müzik uygulamalarıyla hayli benzerlik gösteriyor. Şirket, yeni platformu hakkında kimi bilgiler verdi.

tiktok spotify ve youtube musice rakip oluyor 0 ZyNqYLc5

Aktarılan bilgilere nazaran TikTok Music, kullanıcıların müzik satın almalarını, çalmalarını, paylaşmalarını ve indirmelerini sağlayacak özellikleriyle gelecek. Öte yandan fiyatlı ve fiyatsız katmanlara sahip olabilir. Fiyatsız katmanının reklamlı olması bekleniyor.

Platform son günlerde toplumsal medya algısın az da olsa dışına çıkıyor. Şirket müzik uygulamasının yanı sıra taşınabilir oyun teşebbüsü içinde. Şirket, platformda oynanabilen ve içerik üreticilerinin görüntüleriyle keşfetmenin mümkün olduğu ‘mini oyunlar’ aktifliği gerçekleştirdi.

tiktok spotify ve youtube musice rakip oluyor 1 WJicnsmC

Elbette bu teşebbüsler, şirketin ABD ile ortasındaki tansiyonun gölgesinde gerçekleşiyor. Şirket, son periyotta zımnilik ihlali gerekçesiyle ABD tarafından önemli baskılarla karşı karşıya. O denli ki platformun, ABD’deki durumu belirsizliğini koruyor. O denli ki platform, kapanma yoluna bile gidebilir. Fakat şu anda sessizlik devam ediyor.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla