1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok’tan rekabeti artıracak yeni özellik!

TikTok’tan rekabeti artıracak yeni özellik!
0

TikTok’tan rekabeti artıracak yeni özellik!

Son vakitlerin en tanınan toplumsal medya platformu TikTok, her yaştan kullanıcıya sahip. Bilhassa yıllarda içeriklerin her yerde dolaşması, platformu daha aktif hale getirdi. Artık ise TikTok, toplumsal medya platformlarıyla ortasındaki rekabeti artıracak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

TikTok kıssalarını Facebook ve Instagram’da paylaşmak mümkün olacak

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta, birkaç yıldır TikTok ile bir rekabet içinde. Son son vakitlerde TikTok, geniş bir kullanıcı kitlesi toplayı başardı. Bu da Meta’nın tanınan uygulamaları Instagram ve Facebook’a meydan okumasına neden oldu. Bu çatışmalar sonucunda Meta, gitgide TikTok’e benzemeye başlıyor.

tiktoktan rekabeti artiracak yeni ozellik 0 wOWq1Yiv

Özellikle Instagram’da TikTok paylaşımlarının çoğalmasıyla birlikte platform, farklı bir strateji izliyor. Bunun için de paylaşımların Meta platformlarında olmasını sağlayacak bir özellik geliyor. TikTok yetkililerinin yaptığı açıklamaya nazaran TikTok öyküleri Instagram ve Facebook’ta paylaşılabilecek.

Yeni özellik, TikTok’un içeriğini Meta’ya ilişkin platformlarda daha fazla gösterme teşebbüsü olarak görülüyor. Böylelikle bu platformlarda TikTok paylaşımlarının çoğalması, TikTok’un görünürlüğü ziyadesiyle artacak. Kısa bir müddet evvel Meta, kısa periyodik görüntü üreticilerine platformda TikTok görüntüleri yayınlamamalarını tavsiye etti.

Güncellemenin akabinde TikTok öykünüze dokunduğunuzda çıkan paylaşım seçeneğinde pek çok toplumsal medya yer alacak. Sonrasında ‘Gönder‘ menüsüyle bu süreci gerçekleştirebilecek. Ayrıyeten bu kıssalar Facebook’ta sadece gönderi olarak paylaşılırken, Instagram’da hem gönderi hem de hikaye olarak paylaşılacak.

tiktoktan rekabeti artiracak yeni ozellik 1 UqTSUmHa

Yeni özellik, Meta ve TikTok ortasındaki rekabeti daha da artıracak. Instagram algoritması bir müddettir platformdaki TikTok görüntülerinin görünürlüğünü azaltmak için hareket ediyor. Bunun için de TikTok filigranı olan görüntüleri Reels’e yüklemek yerine tıpkı içeriği bir de Reels’le çekmeye çalışıyor.

Yakın vakitte Meta, Instagram ve Facebook için Reels odaklı yeni özellikler sundu. Bu durum göz önüne alındığında önümüzdeki günlerde rekabetin daha da artacağını söylemek mümkün. Şimdi test aşamasında olan TikTok özelliğinin ne vakit kullanımda olacağı hakkındaysa bir bilgi yok.

Peki, siz TikTok ve Meta rekabeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla