İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Tinder’da şok ayrılık: Düşük gelirin faturası kesildi!

Tinder’da şok ayrılık: Düşük gelirin faturası kesildi!
+ - 0

Tinder’da şok ayrılık: Düşük gelirin faturası kesildi!

Dünyanın en tanınan arkadaşlık platformlarından birisi olan Tinder, son devirde Google ile ortasında yaşanan tansiyon ile isminden kelam ettirdi. Şirket, bu durumdan en az ziyanla ayrılmak istiyor fakat şirket içinde de sular durulmuyor.

Tinder CEO’su Renate Nyborg, 1 yılı doldurmadan vazifesinden ayrıldı

Tinder, ikinci çeyrek karlarında beklenenin altında kaldı. Fatura ise platformun CEO’su olan Renate Nyborg‘a kesildi. Tinder’in ana şirketi Match Group, ikinci çeyrek tablosunu açıklarken bir yandan da ayrılık haberini de duyurdu.

Match Group şirketinin Wall Street beklentilerinin karşılanmaması idarede bir dizi değişikliğe yol açtı. Şirket, bu değişikliklerle çalışma siyasetlerinde da esaslı değişikliklere gideceğini duyurdu. Match Group CEO’su Bernard Kim, hissedarlarına şu cümlelerle seslendi.

Bugün Tinder CEO’su Renate Nyborg’un ayrıldığını duyuruyoruz. İdare takımında ve yapısında Tinder’ın tüm potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı olacağına inandığım birtakım değişiklikler yapıyoruz. Tinder Coins testinden elde edilen karışık sonuçları gördükten sonra, bir adım geri atmaya ve bu teşebbüsü tekrar incelemeye karar verdik.

tinderda sok ayrilik dusuk gelirin faturasi kesildi 0 ydzgnqmP

Renate Nyborg ise teşekkürlerini ileterek ayrılık haberini doğruladı. Platformun yeni CEO’su şimdi aşikâr değil lakin süreksiz müddetliğine ana şirketin CEO’luğunu yapan Bernard Kim misyonu üstlenecek. Ayrıyeten OkCupid, Hinge ve Plenty of Fish üzere flört uygulamalarının da sahibi olanşirket, Eylül ayında bitecek üçüncü çeyrek devrinde 800 milyon dolara yakın satış bekliyor.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla