1. Ana Sayfa
  2. Haber

TP-Link Archer GX90 Oyun Yönlendiricisi Satışa Çıktı

TP-Link Archer GX90 Oyun Yönlendiricisi Satışa Çıktı
0

TP-Link, en yeni kablosuz ağ teknolojisine sahip ve büsbütün oyuncuların gereksinimleri düşünülerek tasarlanan Archer GX90 oyun yönlendiricisini (router) Türkiye’de satışa sundu. Online oyunseverlerin en değerli gereksinimlerinden biri olan yüksek süratte internet temasını hem kablolu hem kablosuz olarak sağlayan eser, her iki temas tipinde de gigabit suratlara ulaşıyor.

Üç kanal takviyesi sayesinde oyun donanımları için özel bir ‘oyun kanalı’ sunan Archer GX90, 4.8 Gbps sürate sahip bu oyun kanalını yalnızca oyun aygıtları için ayırabiliyor. Böylelikle kablosuz irtibatta dahi sürat düşmesi, yavaşlama, kesinti olmadan online oyun keyfi yaşanabiliyor. Eşzamanlı olarak yüksek sürat gerektiren uygulamalar sıkıntısızca çalıştırılabiliyor. Örneğin meskende birebir anda bir kişi online oyun oynarken, öbür aile üyeleri Netfix’ten sinema izleyebiliyor. İki uygulama da kesintisiz, problemsiz oluyor. Aygıt toplamda (üç kanalda) 6.6 Gbps kablosuz suratlar sunuyor.

tp link archer gx90 oyun yonlendiricisi satisa cikti 0 FwFhZYCy

Ayrıyeten Archer GX90’ın Oyun Hızlandırıcı özelliği sayesinde oyun akışları saptanarak optimize edilebiliyor. Bu sayede oyunlar her vakit sürükleyici kalıyor. Oyunseverler için değerli bir öbür özellik ise yönlendiricinin oyun istatistiklerini tutabilmesi. İnce ayarlanmış kullanıcı arayüzünden tüm oyun istatistikleri gerçek vakitli olarak takip edilebiliyor. Oyun müddeti, gecikme istatistiği, ayrılan ağ kaynağı üzere tüm bilgiler kolay kolay izlenebiliyor.

Oyuncular için özel tasarlanan Archer GX90, kablolu temasta da 2.5 Gbps üzere çok yüksek bir sürat sağlıyor. Aygıt üzerinde yer alan WAN/LAN temas noktasına istendiğinde oyun aygıtları bağlanarak yüksek süratli kablolu kontağın keyfi çıkarılabiliyor. Ayrıyeten 2 adet USB 3.0 girişi de bulunan yönlendiriciye USB üzerinden de aygıtlar bağlanabiliyor.

Archer GX90, bu yüksek sürat ve gelişmiş özellikleri destekleyecek güçlü işlemcilerle donatılmış durumda. Yönlendiricide 1.5 GHz dört çekirdekli ana işlemci ve üç adet de yardımcı işlemci yer alıyor. Bu sayede aygıt ağ performansını her vakit en yüksek seviyede tutmak için çalışabiliyor.

Yönlendiricide 8 adet çok yüksek çıkarlı anten bulunuyor. Bu antenler ve Hüzmeleme (Beamforming) teknolojisi sayesinde WiFi sinyallerini çok geniş alana yayabilen yönlendiriciyle konutun her yerinde WiFi’a güçlü bir halde bağlanılabiliyor.

tp link archer gx90 oyun yonlendiricisi satisa cikti 1

Ağ ve ağa bağlı aygıtların güvenliği de Archer GX90’da ihmal edilmemiş. Oyuncular için daha hassas olan güvenlik için aygıtla birlikte HomeCareTM güvenlik paketi geliyor. Bu pakette Trend Micro’nun gelişmiş ve daima güncellenen antivirüs yazılımı da yer alıyor.

Archer GX90’ın heyetimi ve kullanımı da son derece rahat. Bluetooth aracılığıyla yönlendiriciye bağlanıp, TP-Link’in Tether uygulaması üzerinden birkaç dakika içinde aygıt kurulup çalışır hale getirilebiliyor. Daha sonra tüm denetimler, ayarlar vb de Tether (Android ve iOS destekli) üzerinden ve her yerden, her vakit yapılabiliyor. Güvenlik ayarları, Konuk Ağı oluşturma, bağlı aygıtlar üzere istenen her cins ayarı akıllı telefonlarla bu uygulama üzerinden birkaç dokunuşla yapmak mümkün.

WiFi 6 teknolojisiyle oyun keyfi için geliştirilen Archer GX90’ın Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 320 USD olarak açıklanıyor.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla