1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Trump üzgün! Truth Social kapanabilir


0

Trump üzgün! Truth Social kapanabilir

Eski ABD lideri Donald Trump, Twitter ile yaşadığı sorunlar nedeniyle kendi toplumsal medya platformu olan Truth Social’ı kurdu. Ticari marka avukatı Josh Gerben, Truth Social platformunun ticari marka müracaatının ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından reddedildiğini açıkladı.

Trump Medya ve Teknoloji Kümesi tarafından oluşturulan Truth Social, Ocak 2021’de Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya alan Twitter’a tasarım konusunda benziyor. Şubat ayında piyasays sürüldükten kısa bir mühlet sonra teknik meselelerle gündeme gelen platform, bu süreçte potansiyel kullanıcılarını kaybetti.

Truth Social için yapılan ticari marka başvurusu reddedildi

Patent ofisi, Trump başvurduğu şirket isminin toplumsal medya platformu olan Vero – True Social ve bir radyo yayın ağı olan Truth Network dahil olmak üzere başka kuruluşlara “kafa karıştırıcı bir formda benzer” olduğunu tespit etti.

trump uzgun truth social kapanabilir 0

Patent ofisi tarafından yayınlanan dokümanda, “Truth Social, isminde hakikat sözünü barındırıyor. Vero – True Social platformunda da misal halde gerçek, gerçek manasına gelen True sözü yer alıyor. Her iki platform da isim nedeniyle benzerlik taşıyor. Ayrıyeten her iki şirket de harf farklılıkları haricinde isim benzerliğine sahip denebilir.” sözlerine yer verildi.

Trump, haziran ayında Truth Social ile Digital World Acquisition Corp isimli firmanın birleşeceğini duyurdu. Analistler, Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından araştırılan bahsin şirketlerin birleşmesine mahzur olabileceğini belirtiyor.

Trump’ın belgeye itiraz etmesi için Şubat 2023’e kadar mühleti olduğu biliniyor. Truth Social, şimdi husus hakkında açıklama yapmadı.

Peki ya siz Trump’ın toplumsal medyası Truth Social ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla