1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Türk Turizm Acentesinden Yeni Metaverse Projesi

Türk Turizm Acentesinden Yeni Metaverse Projesi
0

Metaverse cihanı, turizm sanayisinde de ilgiyle takip edilmeye başladı. Turizm acentesi, Türkiye’yi ziyaret edecek turistlere kalacakları yeri sanal ortamda deneyimleme imkanı vereceğini duyurdu. Acente, bir unsur imza atarak metaverse’e kiralık bungalovlarla giriş yaptı.

Turizm sanayisi de metaverse ve artırılmış gerçeklik üzere teknolojileri araştırmaya ve bu hususta çalışmalar yapmaya başladı. Türkiye merkezli seyahat acentesi Bugün Nereye Gidelim, Sapanca’daki bir bungalovun tanıtımını metaverse’te yaparak bu alanda öncü oldu.

Turizmciden Turistlere Metaverse Tecrübesi

turk turizm acentesinden yeni metaverse projesi 0 XcQfQXI9

Mevzuyla ilgili konuşan Bugün Nereye Gidelim Kurucusu İlker Kulaksız, şunları söyledi:

“Metaverse üzere yeni teknolojiler, kullanıcılar ortasında yaygın bir trende dönüşen ‘satın almadan evvel dene’ prosedürü için uygun bir taban oluşturuyor. Bugün hayata geçirdiğimiz metaverse projesi sayesinde ülkemize yurt dışından gelecek ziyaretçiler, kiralık bungalovlarımızı önden sanal cihanda gezebiliyor. Bu sayede metaverse, turizm odaklı satışlar için potansiyeli yüksek bir mecraya dönüşüyor. Uzun müddettir devam eden çalışmalarımız birinci meyvesini verdi ve Sapanca’daki bir bungalov meskenimiz, metaverse üzerinde tanıtıldı.”

“Ziyaretçiler Metaverse’teki Bungalovlarımızı Ziyaret Ederek Şahsileştirilmiş Bir Tecrübe Yaşayabiliyor”

Teknolojideki gelişmelerle ortaya çıkan yeni imkanların turizm sanayisinin geleceği için çok sayıda fırsat barındırdığını belirten Kulaksız, şöyle konuştu:

“Bu fırsatları görüp pahalandırmak, sırf şirketlere değil, bölüme de katkıda bulunuyor. OVR isimli metaverse platformunda sergilediğimiz bungalov villalarımıza bilhassa toplumsal medyada, tatil yapacakları yerleri evvelden deneyimlemek isteyen çok sayıda yerli ve yabancı Turist ilgi gösteriyor. Ziyaretçiler 3 boyutlu olarak modellenen bungalovlarımızı ziyaret ederek şahsileştirilmiş bir tecrübe yaşayabiliyor.”

Evvel NFT Koleksiyonu Artık de Metaverse

Acente olarak Web 3.0 ile ortaya çıkan blokzinciri tabanlı kavramlarla yakından ilgilendiklerini aktaran Kulaksız, kelamlarına şu formda devam etti:

“Geçtiğimiz ay Türkiye’nin birinci turizm temalı NFT koleksiyonunu, en büyük NFT pazarı OpenSea üzerinde sergilemiştik. Yıldız Savaşları sinemalarından ilhamla oluşturduğumuz NFT koleksiyonuyla, ülkemizin en kıymetli turizm destinasyonlarının global bir platformda, yeni kuşak bir sanat formuyla yer almasını mümkün kılmıştık. Ağır ilgiyle karşılanan bu projemizin akabinde, artık de metaverse topluluğuna dahil olarak bir unsur daha imza atıyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla