1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Türk YouTuber dünyanın en derin havuzuna daldı

Türk YouTuber dünyanın en derin havuzuna daldı
0

Türk YouTuber’lar son periyotta dikkat cazibeli içerikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Her içerik üreticisi kendine mahsus görüntüleri ile ön plana çıkarken, dünyada herkesin yapması mümkün olmayan aktivitelerin gerçekleştirildiği görüntüler hayli dikkat çekiyor. 10 milyona yakın abonesi bulunan Orkun Işıtmak, Dubai’de dünyanın en derin havuzuna dalarak bu görüntülere bir yenisini daha ekledi.

60 metre derinliği ve 14 milyon litre su hacmi ile Guiness tarafından dünyanın en derin havuzu seçilen Deep Dive Dubai‘de roketler ile benzeri bir filtreleme sistemi kullanılıyor. Havuzun camlarının kalınlığı 30 cm düzeyine ulaşırken, boşaltığında tekrar dolmasının 45 güne kadar sürdüğü belirtiliyor. 367 tankere mesken sahipliği yapan havuzda soyunma odasından, restauranta kadar muhtaçlık duyulan her şey bulunuyor.

Orkun Işıtmak, Deep Dive Dubai‘ye daldı

Neredeyse milyar dolar düzeyinde maliyeti olan havuzda, günlük ortalama 40 – 50 dalış yapıldığı belirtiliyor. Varsayım edebileceğiniz üzere bu havuzda dalış yapmak için dalış lisansına sahip olmanız gerekiyor ve 60 metreye direkt inmek mümkün değil. Bugüne kadar yalnızca 3 eğitmenin havuzun tabanına yani 60 metreye ulaştığı açıklandı. Bu derinliklerde vurgun yeme ihtimali epey yüksek.

Şimdi kelamı daha fazla uzatmadan, sizleri dünyanın en derin havuzu ile baş başa bırakalım.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla