1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitch, ban yiyen kullanıcıların bilgileri paylaşacak!

Twitch, ban yiyen kullanıcıların bilgileri paylaşacak!
+ - 0

Twitch, ban yiyen kullanıcıların bilgileri paylaşacak!

Twitch en tanınan canlı yayın platformlarından bir tanesi. Twitch üzerinden yayıncılar, oyun oynayarak ya da daha farklı yeteneklerini sergileyerek para kazanabiliyor. İzleyicilerin de yayıncı ile etkileşime geçebildiği platformda olumsuz davranışların sonucu ise banlanma oluyor. Twitch artık ise yayıncılara ban konusunda değerli bir yenilik daha getiriyor.

Twitch güvenlik tedbirlerini artırıyor

Ünlü canlı yayın platformu yayıncıların sohbetlerinden yasakladıkları kullanıcılar hakkında bilgi paylaşmasına imkan tanıyan yeni bir güvenlik aracı sunuyor. Shared Ban Info (Paylaşılan Yasaklı Bilgisi) ismi verilen sistem ile yayıncılar topluluklarını kötü niyetli kişilerden korumak için iş birliği yapabilecek.

Twitch yaptığı paylaşım ile Shared Ban Info uygulamasının nasıl çalışacağı hakkında bilgiler verdi. Buna nazaran yayıncılar bu programa katılmak için yayınlarında bir paylaşım talebi oluşturması gerekiyor. Ban bilgilerini başka yayıncılar, kanallar yahut ortak takipçilerle paylaşma talebinde bulunabilirsiniz.

twitch ban yiyen kullanicilarin bilgileri paylasacak 0

Bu istek kabul edildikten sonra, bir kullanıcı ban yediğinde Shared Ban Info yardımı ile öteki kanallarda, o kullanıcının iletileri işaretlenerek moderatörler yahut yayıncılar tarafından basitçe izlenmesine imkan sunuluyor.

Bir kanalda yasaklanan kullanıcıların öteki bir kanalda sohbet etmesi otomatik olarak kısıtlanacak. Yayıncılar, o kullanıcının olağan biçimde sohbet etmesine müsaade vermek için ayarlarını değişiklik yapmak zorunda olacaklar. Lakin bu bireyler üzerindeki uyarı bilgisi her daim kalıcı olacak. Yayıncılar ayrıyeten, istedikleri vakit Share Ban Info programından çıkabilecek.

twitch ban yiyen kullanicilarin bilgileri paylasacak 1 h5FAuKK8

Shared Ban Info, Twitch’in kullanıcılarının güvenliği için uyguladığı yeni uygulamalardan bir tanesi. Paylaşılan Yasaklı Bilgisi programı, Kasım ayında kullanıma sunulan ve yasaklardan kaçan insanları yakalamak için yapay zekayı kullanan Ban Evasion Detection Tool’un bir uzantısı olarak çalışacak.

Yeni gelen tedbirler ile birlikte Twitch’te daha sağlıklı bir yayın ortamı sağlanması amaçlanıyor. Pekala siz Twitch yayınları ve alınan bu tedbirler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla