1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter Blue abonesi olunca ne oluyor? Mavi tik geliyor mu?

Twitter Blue abonesi olunca ne oluyor? Mavi tik geliyor mu?
0

Elon Musk’ın satın alma süreciyle bir arada son günlerde isminden sıkça kelam ettiren Twitter’ın, Türkiye’de beklenen servislerinden biri de Twitter Blue.

Twitter’ın isteğe bağlı aylık abonelik hizmeti Twitter Blue, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabiliyor. Hizmeti satın alanlar, toplumsal medya platformunun mevcut özelliklerine ek olarak tweet geri alma, reklamsız makale okuma, özel uygulama simgesi belirleme üzere çeşitli imkânlara erişebiliyorlar.

Twitter Blue abonesi olunca ne oluyor?

Twitter Blue, şimdiye kadar Türkiye’de erişime açılmadı. Farklı lokasyonlardaysanız bu servisi kullanabiliyorsunuz ancak Türkiye’de şimdi resmi olarak bu servis kullanıma açılmadı.

ABD’den dönerken Hakkı Alkan, ilgili servisi Twitter’da görünce kullanmaya başlıyor ve Twitter kullanıcılarının merak ettiği Twitter Blue servisine üye olup görüntüde deniyor. Pekala hizmeti kullanınca neler oluyor? Karşılığı videomuzda. Yeterli seyirler…

Twitter Blue özellikleri neler?

Twitter Blue hizmetinin en büyük özelliği: tweet geri alma seçeneği. Şirketin “bu bir düzenleme butonu değildir” vurgusu yaptığı bu özellik, kullanıcılara bir tweeti gönderdikten sonra şimdi öbürleri tarafından görülmeden geri çekme imkânı tanıyor. Ayrıyeten varsayılan geri alma müddeti 30 saniye iken; isteğe nazaran 5, 10, 20 yahut 60 saniye yapılabiliyor. Bu özelliği, Gmail’deki maili geri alma özelliği üzere düşünebilirsiniz.

twitter blue abonesi olunca ne oluyor mavi tik geliyor mu 0 2sunCyIk

Bir öbür dikkat çeken Blue ayrıcalığı da: özel uygulama simgeleri. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Twitter’ın taşınabilir uygulamasının telefonunda görüntülenme biçimini değiştirebiliyorlar. Birçok renkli yahut dönemsel seçenek ortasından tercihe nazaran Twitter’ın ikonu özelleştirilebiliyor. Ayrıyeten sonlu mühlet kullanılabilen yeni görünümler de Blue’ya ekleniyor.

Başka Twitter Blue özellikleri:

  • Reklamsız Makaleler: ABD merkezli tanınan yayıncılardan oluşan bir ağda reklamsız okuma tecrübesi (ödeme duvarı erişimi hariç).
  • En Tanınan Makaleler: Ağında son 24 saatte en çok paylaşılan makalelere kolay kolay göz at.
  • Okuyucu: Uzun tweet dizilerini okumanın daha kolay yolu. Tweet dizisinin üst kısmındaki okuyucu simgesine dokunarak Okuyucu özelliğini açın yahut bunu metin boyutunuzu değiştirmek için kullanın.
  • Yer İşareti Klasörleri: Yer İşaretlerini klasörlerde düzenleyerek bitmeyen kaydırma sürecinden kurtul.
  • Gezintiyi kişiselleştir: En çok kullandığın sayfaları sekme çubuğundan ayarla.
  • Uygulama Teması: Twitter tecrübenin için sırf senin görebileceğin yeni bir tema rengi seç.
  • Daha uzun görüntüler yükle: Paylaşacak daha fazla şeyin olduğunda 10 dakikaya kadar görüntüler yükleyip tweetleyebilirsin.
  • Sabitlenen sohbetler: Favori sohbetlerini Direkt Bildiri gelen kutunun en üstüne sabitlemek için sohbeti kaydır.

Pekala ya sizler servisin Türkiye pazarında açıldıktan sonra satın almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki alana yazabilirsiniz!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla