1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter Blue yüzde 66 zamlandı!

Twitter Blue yüzde 66 zamlandı!
+ - 0

Twitter Blue yüzde 66 zamlandı!

Twitter, geçtiğimiz yılın Şubat ayında şirketler ve kullanıcılar için bir dizi yeni özelliği test ettiğini açıkladı. Daha sonra merakla beklenen bu yeniliklerin, Twitter Blue isimli bir abonelik sistemiyle birlikte kullanıcılara sunulacağı ortaya çıktı. Nitekim uzun bir mühlet evvel kullanıma sunduğu bu hizmetin abonelik fiyatını bugün itibariyle güncelledi. Twitter Blue fiyatı yüzde 66 oranında zamlandı.

Twitter Blue Türkiye fiyatı zamlanacak mı?

Twitter Blue aylık abonelik fiyatı 2.99 dolardı. Yapılan yüzde 66’lık artırım sonrasında ise 4.99 dolar oldu. Lakin mevcut abonelerin Ekim ayına kadar bu artışı yaşamayacağı belirtiliyor. Yani şu an için sırf yeni abonelikler 5 dolar düzeyine yükseldi.

twitter blue yuzde 66 zamlandi 0 c8bn6yiW

Türkiye’de ise Twitter Blue, iOS kullanıcıları için App Store’da 30,99 TL, Android kullanıcıları için Play Store’da 47,99 TL olacak halde listelenmişti. Yapılan artırımların bu fiyatlara yansıyacağını düşünürsek, iOS için yaklaşık olarak 45 TL, Android için de 65 TL üzere bir düzeye yükselmesini bekliyoruz.

Twitter Blue neler vadediyor?

Twitter Blue hizmetinin en büyük özelliği tweet geri alma seçeneği. Şirketin “bu bir düzenleme butonu değildir” vurgusu yaptığı bu özellik, kullanıcılara bir tweeti gönderdikten sonra şimdi öbürleri tarafından görülmeden geri çekme imkânı tanıyor. Ayrıyeten varsayılan geri alma müddeti 30 saniye iken; isteğe nazaran 5, 10, 20 yahut 60 saniye yapılabiliyor.

twitter blue yuzde 66 zamlandi 1 N7JGHGaT

İlgili görüntümüzü izlemek için üstteki ilişkiyi yahut buraya tıklayabilirsiniz.

Bir öbür dikkat çeken Blue ayrıcalığı da özel uygulama simgeleri. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Twitter’ın taşınabilir uygulamasının telefonunda görüntülenme biçimini değiştirebiliyorlar. Birçok renkli yahut dönemsel seçenek ortasından tercihe nazaran Twitter’ın ikonu özelleştirilebiliyor. Ayrıyeten hudutlu müddet kullanılabilen yeni görünümler de Blue’ya ekleniyor.

Diğer Twitter Blue özellikleri:

  • Reklamsız Makaleler: ABD merkezli tanınan yayıncılardan oluşan bir ağda reklamsız okuma tecrübesi.
  • En Tanınan Makaleler: Ağında son 24 saatte en çok paylaşılan makalelere kolaylıkla göz at.
  • Okuyucu: Uzun tweet dizilerini okumanın daha kolay yolu. Tweet dizisinin üst kısmındaki okuyucu simgesine dokunarak Okuyucu özelliğini açın yahut bunu metin boyutunuzu değiştirmek için kullanın.
  • Yer İşareti Klasörleri: Yer İşaretlerini klasörlerde düzenleyerek bitmeyen kaydırma sürecinden kurtul.
  • Gezintiyi kişiselleştir: En çok kullandığın sayfaları sekme çubuğundan ayarla.
  • Uygulama Teması: Twitter tecrübenin için sırf senin görebileceğin yeni bir tema rengi seç.
  • Daha uzun görüntüler yükle: Paylaşacak daha fazla şeyin olduğunda 10 dakikaya kadar görüntüler yükleyip tweetleyebilirsin.
  • Sabitlenen sohbetler: Favori sohbetlerini Direkt Bildiri gelen kutunun en üstüne sabitlemek için sohbeti kaydır.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla