1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter CEO’sundan Elon Musk’a karşılık gecikmedi!

Twitter CEO’sundan Elon Musk’a karşılık gecikmedi!
+ - 0

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın almak için muahedeye varmıştı. Lakin daha sonrasında muahedenin askıya aldığını duyuran Musk, bu atılımıyla herkesi şaşırttı. Bu paylaşımın akabinde Twitter CEO‘sundan da bir açıklama geldi.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, bir dizi tweet ile Elon Musk’ın şirketi satın alma sürecinin iptal edilebileceğini ima etti. Agrawal, şu an için hâlâ Twitter‘dan sorumlu olduğunu söylerken, daha güçlü bir Twitter oluşturmak için çalışamlarına devam ettiğini aktardı.

Twitter CEO’su: Tüm senaryolara hazır olun!

Musk’ın Twitter‘ı satın alma teşebbüsünün spam ve düzmece hesaplarla ilgili kaygılar nedeniyle “geçici olarak beklemede” olduğunu açıklamasının akabinde konuşan Agrawal, tüm senaryolara hazır olunması gerektiğini söyledi.

Agraval Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi:

Muahede yakın görünse de tüm senaryolara hazır olmalıyız ve her vakit Twitter için hakikat olanı yapmamız gerekiyor. Twitter’ı yönetmekten ve işletmekten sorumluyum ve işimiz her gün daha güçlü bir Twitter oluşturmak.

Musk’ın muahedeyi nitekim durdurup durduramayacağı belirsizliğini korusa da uzmanlar bir muahedeyi askıya almanın epey olağan olduğunu söylüyor. Fakat tekrar de son gelişmeler yatırımcıları korkutmuşa benziyor. Muahedenin suya düşebileceği kaygısı ile Twitter’ın payları bugün yüzde 10 civarında düşmüş durumda.

twitter ceosundan elon muska karsilik gecikmedi 0 Nf4pIlBt

Agrawal şuanda iki farklı sorun ile uğraşmak zorunda. CEO bir yandan Musk‘ın muahedeyi askıya alma açıklamasına karşı güçlü durmaya çalışırken öbür yandan iki üst seviye yöneticinin işten çıkarılması ile ilgili gelen tenkitleri göğüslüyor. Twitter‘da işe alımlar da süreksiz olarak durdurulmuş durumda.

Bakalım bu süreç Twitter’ı nasıl etkileyecek? Pekala siz Elon Musk‘ın Twitter’ı satın alması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla