1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, düzenleme özelliği için yeni bir adım attı!

Twitter, düzenleme özelliği için yeni bir adım attı!
0

Twitter, düzenleme özelliği için yeni bir adım attı!

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, çeşitli yeniliklerle kullanımı daha tesirli ve kolay hale getirmeye çalışıyor. Son olarak platform, uzun vakittir üzerinde çalıştığı yenilikle ilgili yeni bir adım attı. Yeni habere nazaran Twitter, Tweet yerleştirme özelliği üzerinde çalışıyor. Bu sayede bir Tweet’in düzenlenip düzenlenmediğini görmek mümkün olacak. İşte detaylar!

Düzenlenen Tweet, otomatik olarak yeni haline dönmeyecek

Uzun vakittir Tweet düzenleme butonu çalışmaları yapan Twitter, yeni özelliğini duyurdu. Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong‘un yaptığı paylaşıma nazaran düzenlenmiş bir Tweet’in nasıl göründüğünü görmek mümkün olacak. Wong’un Twitter’dan yeni özelliğe dair ekran manzaraları paylaştı.

Bu manzaralarda tıpkı Tweet’in iki versiyonu yer alıyor. Ekran imajının üstündeki Tweet, alttaki Tweet’in düzeltilmiş bir versiyonun olarak görünüyor. Üstteki düzenlenmiş Tweet’in çabucak altında ‘Son düzenleme 18.30. 1 Ağutos 2022’ yazıyor.

Twitter düzenleme özelliği için yeni bir adım attı!

Ekran imajının altındaki Tweet’te ise özgün olmasının yanı sıra yazım yanılgısı içeriyor. Onun altındaki bildiri ise daha farklı. ‘Bu Tweet’in yeni bir sürümü var.’ Wong’un Tweet dizisinde belirttiği üzere, Twitter’ın üzerinde çalıştığı Tweet yerleştirme özelliği, kullanıcıların şeffaf olması için bir adım.

Böylece bir internet sitesi birinin Tweet’ini bir yazıya gömüyorsa ve bu Tweet daha sonra bir Tweet muharriri tarafından düzenlenirse, gömme otomatik olarak yeni haline dönüşmez. Bu özellik, platformun sonunda bir düzenleme düğmesi almasıyla ilgili tüm kaygılara karşılık üzere geliyor.

twitter duzenleme ozelligi icin yeni bir adim atti 0 ZDrvCpuz

Bunun yanı sıra bu özellik, ‘Bir Tweet’te değişiklik olursa ne olur?’ sorusunun da cevabı oluyor. Özelliğin şimdi resmi olarak başlamadığını da dikkate almak gerekiyor. Bu nedenle uygulamaların her an değişme ihtimali de var. Twittter, nisan ayında düzenleme özelliğini duyurduğu vakit önümüzdeki aylarda Twitter Blue aboneleriyle test edeceğini söyledi. Özelliğin ne vakit geleceği hakkındaysa net bir bilgi yok.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni özellik faydalı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla