1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter kullanıcıları dikkat! Bilgileriniz satışta

Twitter kullanıcıları dikkat! Bilgileriniz satışta
0

Twitter kullanıcıları dikkat! Bilgileriniz satışta

Bu yılın başlarında Twitter, bir güvenlik açığının meydana geldiğini açıkladı. Yeni argümanlara nazaran hackerlar, 5.4 milyon Twitter kullanıcısının hesap datalarını ele geçirdi. Olayın başından beri platform, güvenlik açığını düzeltse de bilgilerin tanınan bir korsan forumunda satışa çıktı. İşte detaylar!

Kullanıcı bilgileri 30 bin dolara satışa çıktı

Restore Privacy’in haberine nazaran ihlal, bu yılın başında meydana gelen güvenlik açığı nedeniyle gerçekleşti. Ocak ayında HackerOne, kullanıcıların profilleriyle ilgili telefon numarası ve e-posta adreslerini almaya müsaade veren bir güvenlik açığı hakkında rapor yayınlamıştı. Bu sorun ise sırf Twitter’ın Android uygulamasında meydana geldi.

twitter kullanicilari dikkat bilgileriniz satista 0 r4NaIXEY

Ardından şirket, bu güvenlik açığı meselesini çözdü. Yakın vakitte ise ünlü bilgisayar korsanlığı forumu Breached Forums’da, Twitter data tabanını satan bir kullanıcı ortaya çıktı. 5.4 milyon kullanıcını bilgilerinin olduğu bu sav hala yayında yer alıyor.

Bunu yanı sıra ‘devil’ isimli kullanıcının bilgilerinin ortasında şirketler, ünlüler ve pek çok kişinin datalarının olduğu sav ediliyor. Gönderinin yayınlanmasından sonra Breach Forums’un sahibi, sızıntıyı doğruladı. Birebir vakitte forum sahibi, bu sızıntının HackerOne raporundaki güvenlik açığıyla ortaya çıktığını belirtti.

Tüm bunların yanı sıra satıcı, şu anda mevcut olan Twitter bilgi tabanı için en az 30 bin dolar istedi. Bilgiler, herkese açık profillerin yanı sıra kullanıcıların hesaptaki telefon numaraları ve e-posta adreslerini de içeriyor.

twitter kullanicilari dikkat bilgileriniz satista 1

Hesabınızın data ihlalinde olup olmadığını merak eden kullanıcılar için şimdi bir formül yer almıyor. Buna karşın, taarruzlara karşı dikkatli olmak gerekiyor. Husus hakkında ise Twitter’dan rastgele bir açıklama gelmedi.

Peki, siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla