1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, Topluluklar için yeni özelliğini test ediyor!

Twitter, Topluluklar için yeni özelliğini test ediyor!
0

Tanınan toplumsal medya platformu Twitter, yaptığı yeniliklerle kullanıcılarını kolay bir kullanım sağlıyor. Geçtiğimiz yıl başlayan özel, ilgi alanına dayalı ağ oluşturma özelliği olan Twitter Toplulukları, yeni bir bilhassa karşınıza çıkıyor. Son özelliğe nazaran kullanıcılar, içinde oldukları kümelerde ‘Sizin İçin’ ve ‘En Son‘ çizelgeleri ortasında geçiş yapmanıza müsaade verecek.

Kullanıcıların seçtiği ayar, varsayılan olacak

Twitter, çarşamba günü yaptığı açıklamada, başlangıç olarak makul kullanıcı kümesiyle bu özelliği test edeceğini duyurdu. Test, iOS, Android ve Web‘deki Topluluklar içinde olacak. Testte, algoritmik tabanlı vakit çizelgesinin ismi ‘Sizin İçin’ olurken, kronolojik vakit çizelgesinin ismi de ‘En Son’ olacak.

Şirket bu seçeneğin, çok fazla aktifliğin olduğu kümelerde kullanıcılara yardımcı olacağını belirtti. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar faal Topluluklardaki sohbetleri daha uygun takip edecek. Tıpkı vakitte özelliğin, ‘kendileriyle en alakalı konuşmalara katılmak için rahat bir alan’ sağladığını da söyledi. Akabinde açıklamasında çeşitli örnekler verdi.

Bu nedenle, ister Harry Styles hayranı, ister yemek sever, ,isterse Xbox meraklısı olsun, bir Toplulukta, bilhassa de çok fazla aktifliği olanlarda, sohbetlere ayak uydurmanın sıkıntı olabileceğini biliyoruz. Bu yeni testle, insanların Topluluk vakit çizelgelerini kişiselleştirmelerini ve en çok önemsedikleri sohbetleri takip etmelerini kolaylaştırıyoruz.

İki seçenekten kullanıcıların seçtiği ayar, o Twitter Topluluğuna her girdiğinde varsayılan olacak. Bu da kullanıcıların istedikleri vakit değiştirebileceklerini gösteriyor. Şirketin bu tecrübesi aslında ana akışta yer alıyor. Fakat, Topluluktaki bu değişiklikle insanların son gelişmelerden haberdar olmasına yardımcı olmak istiyor.

Testin kesimi olan kullanıcılar, bu süreç için Twitter Ana Sayfa‘sındaki adımları izleyecek. Bunun için de Topluluğun sağ üst köşesinden vakit çizelgelerini değiştirebilecek. Twitter, özelliğin gelişmesiyle Toplulukta daha fazla özelliğin olacağını belirtiyor.

Twitter,

Bunların dışında şirketin Topluluklar’ı tanıtmasından itibaren her yönetici, Topluluk Tweet’lerini sabitleyebiliyor. Tıpkı vakitte topluluk içinde arama, üye arama ve üye kaldırma üzere çeşitli özellikler de yer alıyor. Son bilhassa de Twitter, kullanıcılarına kolaylık sağlamayı amaçlıyor.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni özelliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla