1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter, yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu!

Twitter, yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu!
0

Twitter, yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu!

Twitter, platformdaki nefret dolu ve saldırgan sözleri azaltmak için Karşılık İstemleri özelliğini duyurdu. Makûs niyetli Tweet’lerin önüne geçmek için ortaya çıkan bu özellik pek çok ülkede test ediliyor. ABD ve Brezilya’nın ardından şirket, yeni özelliğini artık Türkçe lisanını kullanan tüm kullanıcıların kullanımına sunuyor.

Yanıt İstemleri özelliği kademeli olarak tüm Türk kullanıcılarda olacak

Twitter, Cevap İstemleri özelliğinin başarılı olmasından sonra platformu Türkçe olarak kullanan tüm kullanıcılara sunulmaya başlandığını açıkladı. Kademeli bir formda kullanımda olan özellik, önümüzdeki günlerde tüm Türk kullanıcılarda olacak.

twitter yeni ozelligini turkiyede kullanima sundu 0 EmYyM9DS

Yanıt İstemleri özelliği, Twitter’ın bir Tweet’e karşılık olarak ziyanlı olabilecek nefret, hakaret ve kaba bir lisan algıladığı vakit ortaya çıkıyor. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, yazdıklarını tekrar düşünme ya da değiştirme talihine sahip olacak. Bunun için de ‘Tweet’i paylaşmadan evvel sözlerini gözden geçirmek ister misin?’ formunda bir ihtar bildirisi çıkacak.

Twitter, yeni özellik hakkında şu açıklamaları yaptı:

Geçen yıl, konuşmaları daha uygar hale getirmenin ve Twitter’daki genel konuşmanın sıhhatini güzelleştirmenin bir yolu olarak ABD ve Brezilya’daki insanlara yönelik Cevap İstemleri özelliğini başlattık. (…) Bu özelliği Türkçe olarak test ettikten sonra, tüm dünyada Türkçe lisan ayarlarına sahip olan herkese sunmaya hazırız. Bu başarıyı dünyanın her yerindeki insanların Twitter’daki tecrübelerine yansıtmak gayesiyle bu özelliği farklı pazarlarda ve lisanlarda de test etmeye devam edeceğiz.

twitter yeni ozelligini turkiyede kullanima sundu 1 UZfk87Os

Bu açıklamaların yanı sıra şirket, özelliğin ABD ve Brezilya’da başarılı sonuçlar verdiğini de belirtti. Karşılık İstemleri özelliğiyle birlikte ABD’de kullanıcıların yüzde 30‘unun, Brezilya’da ise yüzde 47‘sinin Tweet içeriğini değiştirdi. Twitter, bu başarılı sonuçların başka ülkelerde de olacağından epey umutlu.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter, yeni özelliğiyle başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla