1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

Twitter, yeni Unmention özelliğini duyurdu!

Twitter, yeni Unmention özelliğini duyurdu!
0

Twitter, yeni Unmention özelliğini duyurdu!

Twitter, bugün Unmention isimli yeni bir özelliği tüm kullanıcılar için getirdiğini duyurdu. Geçtiğimiz Nisan ayında test aşamasındayken erişimi olan bazı analistlerin paylaştığını gördüğümüz bu özellik sayesinde artık dahil olmak istemediğimiz konuşmalardan kendimizi çıkartabiliyoruz.

Twitter, Unmention özelliği ile sohbetin kontrolünü kullanıcının eline veriyor!

Twitter, yeni getirdiği Unmention özelliği sayesinde dahil olduğunuz tüm konuşmalardan çıkabilmenize olanak sağlıyor. Bunu yapabilmek için de ilgili Tweet’lerin sağ üst tarafında bulunan üç noktayı tıklayarak konuşmadan ayrıl seçeneğini tıklayabilirsiniz. Tabii bu özelliği an itibariyle tarayıcıda aktif hale gelmemiş olabileceğini belirtelim.

twitter yeni unmention ozelligini duyurdu 0 qnGXu9qX

Twitter tarafından yapılan paylaşımda şunlar söylendi:

Bazen kendini dışarıda görmek istersin. Mentionların kontrolünü elinize alın ve şimdi tüm cihazlarda herkese sunulan Unmentioning ile bir sohbetten kendinizi çıkarın.

https://twitter.com/TwitterSafety/status/1546555047630159872?s=20&t=0K6_jvKSdM8Ozme9SNGLxg

Birlikte Tweet atma geliyor!

Twitter tarafından geliştirilen bu birlikte Tweet atma özelliğini test etme şansı bulan bazı kullanıcılar, sosyal medya hesapları üzerinden durumu bildirdi. Hatta arkadaşlarıyla deneyerek, birlikte atılan bir Tweet ile bu yeniliği paylaştı.

twitter yeni unmention ozelligini duyurdu 1 5Ot7Rci5

Twitter tarafından özellik için yapılan açıklamada şunlar söyleniyor:

  • Sizi takip eden herkese açık hesapları davet edebilirsiniz.
  • Kabul ederlerse, ikinizin de ortak yazar olarak gösterildiği bir CoTweet yayınlanacak.
  • Reddederlerse, CoTweet taslağı silinecektir.

Açıklamadan da anlaşılabileceği gibi, ilk olarak sizi takip eden ve hesabı gizli olmayan bir kişiyle ortak Tweet atabileceksiniz. Bunu da öncelikle bir taslak oluşturup o kişiye yönlendirerek yapabiliyorsunuz. Eğer içeriği uygun bulup onaylarsa iki hesap üzerinden de paylaşım otomatik olarak yapılacak.

twitter yeni unmention ozelligini duyurdu 2 sQ1pQAFY

Karşı tarafın bu paylaşımı kabul etmemesi halinde ise yalnızca sizin hesabınızdan yayınlanması gibi istenmeyen bir durum da olmayacak. Hatta Twitter, Tweet’i taslaklardan da sileceğini söylüyor. Dolayısıyla iki tarafında ortak karar vermesi gerekiyor.

Bu yenilik sayesinde önümüzdeki dönemde birçok ortak Tweet göreceğimiz aşikar. Fakat özellikle şirketler ve kurumlar tarafından sıkça kullanılacağı düşünülüyor. Buna NASA ile bir astronotun ortak paylaşımından, bir futbol takımı ile futbolcunun birlikte atacağı Tweet’lere kadar çok sayıda örnek verilebilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla