İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’da mali durum kötüye gidiyor: Şirkete göre sorumlusu belli!

Twitter’da mali durum kötüye gidiyor: Şirkete göre sorumlusu belli!
+ - 0

Twitter’da mali durum berbata gidiyor: Şirkete nazaran sorumlusu belli!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Twitter, bugün 2022’nin ikinci çeyreğine ait sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar, birtakım noktalarda şirketi memnun etse, bilhassa ekonomik açıdan yetkilileri düşündürüyor. Durumun nedenini araştıran şirket, sorumlu olarak herkesin kestirim ettiği isme yöneldi.

Twitter iktisadı gerilerken platformdaki kullanıcı sayısı artıyor

Twitter’ın açıkladığı sayılara nazaran şirket, geçen yılın tıpkı devrine nazaran ekonomik olarak bir ölçü düşüş yaşadı. Platformun gelirleri, geçtiğimiz yıl 1,20 milyar dolarken bu yıl 1,18 milyar dolara düştü. Yaşanan düşüş şirket için büyük bir kayıp olmasa da Twitter, artan etkileşim kelam konusu olduğunda büyük bir artış yaşanması gerektiğini düşünüyor.

Son üç ayda, Para Kazandırılabilir Günlük Faal Kullanıcılar (mDAU) 39,6 milyondan 41,5 milyona yükselirken, global erişim Nisan’daki 189,4 milyondan bugün 196,3 milyona sıçradı. Şirket, bu net artışın gelirlere yansımamasını Elon Musk’a bağlıyor.

twitterda mali durum kotuye gidiyor sirkete gore sorumlusu belli 0

Şirket yetkililerine nazaran Elon Musk ile yaşanan satın alma süreci ile platformun marka pahası ve Twitter iktisadı ağır darbe yedi. Şirket, bu durumun gerisine sığınarak Musk’ı dava etti. Gelen bilgilere nazaran şirketin bu davada eli güçlü. O denli ki Musk’ın Twitter hakkında yazdıkları da kanıt olarak kullanılıyor.

twitterda mali durum kotuye gidiyor sirkete gore sorumlusu belli 1 YFiTRleb

Fakat Elon Musk ve takımı, bu dava sürecine hazırlıksız yakalandı. O denli ki Musk’ın takımı, hazırlıklarını tamamlamak için 13 Şubat 2023’e kadar müddet istedi. Lakin Delaware Kançılarya Mahkemesi Musk’ın isteğini geri çevirdi ve mahkemenin Ekim 2022’de görüleceğini söyledi.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla