1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’dan sürpriz karar! Tanınan uygulamanın fişi çekildi

Twitter’dan sürpriz karar! Tanınan uygulamanın fişi çekildi
0

Elon Musk ve Twitter ortasında beklenmedik gelişmeler yaşanırken, toplumsal medya platformu bir uygulamasını kapatacağını açıkladı. Twitter hesap idaresi için kullanılan TweetDeck hizmetinin Mac sürümünün iptal edileceği lisana getirildi. Pekala Twitter, 40 milyon dolar harcadığı TweetDeck’i neden küçültüyor?

TweetDeck Mac uygulaması iptal ediliyor

Twitter, toplumsal medya panosu olarak kullanılan yazılımını küçültmeye devam ediyor. TweetDeck birinci başta Windows ve Mac için duyurulmuştu. Lakin 2016 yılında alınan ani bir kararla Windows yazılımından dayanak çekildi. Artık misal bir senaryo Mac sürümüne uygulanacak.

Toplumsal medya devinden gelen açıklamaya nazaran, Mac kullanıcıları için 1 Temmuz tarihi TweetDeck’e veda manasına geliyor. Temmuz’dan sonra (Windows sürümüne benzeri şekilde) uygulamaya güncelleme verilmeyecek ve dayanak kesilecek. Bu yüzden TweetDeck Mac uygulamasını kullanmak güvenlik açıklarını da beraberinde getirebilir.

Twitter’ın aslında TweetDeck ile ilgili planları değişmiş üzere görünüyor. Mac uygulaması kapatılmış olsa da, web üzerinden TweetDeck hala kullanılabilir durumda. Toplumsal medya idare panelini yalnızca web üzerinden tutmak isteyen Twitter, ayrıyeten yeni önizleme için kullanıcılara daha fazla davet dağıtmaya başlayacak.

Şirketin paylaştığı açıklama aslında çok fazla ayrıntı vermiyor. Lakin bilgilendirme tweet’i, “TweetDeck’i daha da yeterli hale getirmeye ve yeni önizlememizi test etmeye odaklanmak istediklerini” ortaya koydu.

TweetDeck’i daha da yeterli hale getirmeye ve yeni önizlememizi test etmeye odaklanmak için TweetDeck Mac’e veda ediyoruz. TweetDeck’i web’de kullanmaya devam edebilirsiniz ve önizlemeyi denemek için daha fazla davet önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunulacak.

twitterdan surpriz karar taninan uygulamanin fisi cekildi 0 dA38sHHO

Mayıs 2012’den beri Twitter’ın yan kuruluşu olarak hizmet veren TweetDeck, yeni önizlemesiyle de meraklandırdı. Lakin Blue aboneliği üzerinden Twitter’ı ‘ücretli’ hale getirmek isteyen idarenin, TweetDeck’i de paralı yapabileceği tez edildi.

Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla