1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’ın eski çalışanı şirketi ifşa etti!

Twitter’ın eski çalışanı şirketi ifşa etti!
+ - 0

Twitter’ın eski çalışanı şirketi ifşa etti!

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, farklı hususlarla gündeme gelmeye devam ediyor. Elon Musk ile ortasındaki gerginlik ise gün geçtikçe daha farklı bir boyuta ulaşıyor. İki tarafın yer aldığı savaşta ortaya atılan savlar ise işleri daha da kızıştırıyor. Artık de son bomba ise Twitter’daki eski bir güvenlik şefinden geldi. Güvenlik şefi, içeriden bilgileri paylaştığını belirten kimi argümanlarda bulundu.

Twitter, düzmece ve bot hesapların sayısı hakkında hiçbir şey bilmiyor

Daha öncesinde Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın almak için mutabakat yaptı. Lakin sonrasında, firmanın geçersiz hesaplarla ilgili kendisine yeterli bilgi vermediğini münasebet göstererek bu mutabakattan çekilmeye çalışıyor. Twitter ise Musk’a, muahededen dönmemesi ve şirketi kelam verdiği üzere satın alması için dava açtı.

twitterin eski calisani sirketi ifsa etti 0 AeQVkyiB
Peiter Zatko

Şimdi ise Twitter’ın eski güvenlik şefi Peiter Zatko, Twitter’la pek çok bilgi sızdırdı. Savında şirketin gerekli bilgileri sağlamadığını ve güvenlik konusunda federal düzenleyicileri yanlış yönlendirdiğini söyledi. Güvenlik şefine nazaran Twitter, sahte ve bot hesapların sayısı hakkında rastgele bir bilgiye sahip değil.

Zatko’nun bu savları ise şirketin Musk’la olan yasal savaşı etkileyecek üzere görünüyor. Zatko’nun argümanlarının hakikat olması sonucunda Twitter, federal para cezası ödemek zorunda kalacak. Ayrıyeten Elon Musk’ın şirketi satın almaması için bir neden olabilir.

Zatko’nun bu bilgileri ifşa etmesinin nedeni olarak ise bu yılın ocak ayında kovulması oluyor. Ayrıyeten eski güvenlik şefi, temmuz ayında Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) iki yüz sayfalık bir şikayette bulundu. Twitter’ı ise hissedarları aldatmak ve Federal Ticaret Komitesi (FTC) ile belli güvelik standartlarını müdafaa muahedesini ihlal etmekle suçluyor. Twitter ise birkaç gün evvel yaptığı açıklamada Zatko’nun ‘etkisiz liderlik ve düşük performans’ nedeniyle kovulduğunu söyledi.

twitterin eski calisani sirketi ifsa etti 1 6lhBGgcw

Konuyla ilgili Zatko’nun avukatı açıklama yaptı. Açıklamasında, Zatko’nun bu süreci Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teşebbüsünden evvel başlattığını söyledi. Ayrıyeten Musk’la hiçbir formda irtibat halinde olmadığını da belirtti.

Peki, siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla