1. Ana Sayfa
  2. Haber

Üst Seviye Intel Arc Masaüstü Ekran Kartı Birinci Sefer Sahnede

Üst Seviye Intel Arc Masaüstü Ekran Kartı Birinci Sefer Sahnede
0

Intel, masaüstü PC’ler için çıkacak olan harici Arc Alchemist kartları hakkında bu vakte kadar çok az ayrıntı verdi. Daha evvelki taşınabilir için olan sunumda kısa bir demo görmüştük. Artık ise Teksas’taki Intel Extreme Masters profesyonel oyun turnuvasında ACM-G10 GPU ile desteklenen Arc Alchemist 700 serisi ekran kartı sergilendi.

ust seviye intel arc masaustu ekran karti birinci sefer sahnede 0 YjXEk1Fq

Şirketin IEM’de sergilediği karta Arc Limited Edition ismi veriliyor. Birinci olarak, ekran kartının ACM-G10 olarak bilinen ‘büyük’ ​​Arc Alchemist GPU’yu temel aldığını ve 32 adede kadar Xe çekirdeği (4096 akış işlemcisi) içerdiğini biliyoruz. İkinci olarak, grafik işlemcinin 16 GB GDDR6 bellek ile eşleştirildiği belirtiliyor. Ayrıyeten art kısımda dört DisplayPort ve bir HDMI ilişki noktası yer aldığını ekleyelim.

ust seviye intel arc masaustu ekran karti birinci sefer sahnede 1

Arc Limited Edition eseri A770 yahut A780 modellerinden birine ilişkin olabilir, lakin mavi kadro muhtemelen amiral gemisi A780 GPU’yu sergiledi. İsminden da anlaşılacağı üzere bu kart Intel markası altında ve sonlu ölçülerde satılacak. Çift yuvalı ve çift fanlı bir soğutma sistemi kullanan Limited Edition, toplamda 225”a kadar güç sağlayabilen 8+6 pin PCIe güç konnektörüne sahip. Bu nedenle kartın AMD ve NVIDIA’nın amiral gemisi tahlilleri kadar güce aç olmadığı açık.

ust seviye intel arc masaustu ekran karti birinci sefer sahnede 2 DWOigynw

Üst sınıf A770/A780 üzere modellerin GeForce RTX 3070 serisiyle rekabet edebilecek performanslar sunmasını bekliyoruz. Her şeyden evvel, Intel’in fiyatlandırma açısından rekabetçi bir siyaset belirlemesi epeyce değerli.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla