1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Uygun fiyatlı iPad’in tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı!

Uygun fiyatlı iPad’in tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı!
0

Uygun fiyatlı iPad’in tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı!

Apple önümüzdeki ay düzenleyeceği aktiflikte yeni iPhone 14 serisini tanıtacak. Alışılmış tıpkı vakitte 8.nesil akıllı saat, kulaklık, M2 işlemci ile güncellenen tabletler ve bilgisayarlarını da görebiliriz. Ama asıl beklenen eser fiyatı ve özellikleri ile dikkatleri üzerine toplayan 10. kuşak iPad modeli. İşte detaylar…

10. kuşak iPad, özellikleri ile şimdiden en çok satanlara aday!

Ortaya çıkan son sızıntılara nazaran 10. kuşak iPad, özellikleri itibariyle birçok yeniliği beraberinde getirecek. Bunların başında SIM kartlı modelinde 5G takviyesi bulunuyor. Natürel bunu sağlayabilmek için de iPhone 12 modellerinde gördüğümüz A14 Bionic işlemcisini kullanacak.

uygun fiyatli ipadin tasarimi ve ozellikleri ortaya cikti 0 R33fls6Z

Buna ek olarak, serinin Pro modellerinde olduğu üzere artık USB Type-C ilişki noktası standart hale gelecek. Yani Apple tüm tabletlerinde artık Lightning’e veda ediyor. Ancak uygun fiyatlı bu modeli alacak birçok kişi için üzücü olacak bir gelişme de var. Artık 3.5mm kulaklık ve mikrofon girişi de kaldırılıyor.

Tasarım tarafına bakacak olursak, ortaya çıkan render imajlarına nazaran iPad Pro ve iPhone 12 ile 13. nesile emsal bir halde düz kenarlar, iPhone X‘i andıran kamera adası, inceltilen tasarımı ve küçültülen ekran çerçeveleri dikkat çekiyor.

Fakat Face ID‘nin bir müddet daha uygun fiyatlı tabletlere gelmeyeceği katılaştı. Gerçekten bu aygıtta da Home butonu üzerinde bulunan bir parmak izi tuşu olacak. Ayrıyeten sol tarafında 2. jenerasyon kalemlerin magnetik olarak yapışarak şarj olmasını sağlayan bir alan da bulunacak. Aygıtın genel boyutları ise 248 mm x 179 mm x 6,98 mm olarak paylaşıldı.

uygun fiyatli ipadin tasarimi ve ozellikleri ortaya cikti 1 sUtBGGqU
uygun fiyatli ipadin tasarimi ve ozellikleri ortaya cikti 2 fPqq9a4A
uygun fiyatli ipadin tasarimi ve ozellikleri ortaya cikti 3 ikKt8Hk6
uygun fiyatli ipadin tasarimi ve ozellikleri ortaya cikti 4 IjKchUdh

Tabii bu ölçüler selefinden daha küçük olacağına işaret ediyor. Ancak ekranın etrafında bulunan çerçeveler küçültüldüğü için ekran boyutu tıpkı kalacak. Hatta bir argümana nazaran daha büyük bir ekran görmemiz de mümkün.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla