1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Vodafone, Metaverse’te Birinci Mağazasını Açtı

Vodafone, Metaverse’te Birinci Mağazasını Açtı
+ - 0

Vodafone, Decentraland’da hizmete giren Vodafone Metaverse Mağaza ile metaverse’teki birinci mağazasını açtığını duyurdu. Firma bu adımıyla Türkiye’de kendi bölümünde metaverse’te mağaza açan birinci operatör oldu.

Vodafone metaverse mağazasını ziyaret edenler ferdî dijital asistan TOBi tarafından karşılanıyor. Metaverse mağazasında Red ve FreeZone’a ilişkin eser ve hizmetler için özel kısımlar bulunuyor. Ayrıyeten FreeZone Gaming kısmında oyun severler için çeşitli içerikler yer alıyor.

Mevzuyla alakalı açıklamalarda bulunan Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Araştırmalara nazaran metaverse, firmalar için 8 trilyon dolarlık fırsat barındıran büyük bir sanal cihan olma yolunda süratle ilerliyor. Yeni jenerasyon perakende anlayışını benimseyen bir şirket olarak, metaversede de var olmayı önemsiyoruz. Decentraland’de açtığımız Vodafone Metaverse Mağaza ile hem Vodafone Kümesi ülkeleri ortasında metaverse’te mağaza açan birinci ülke hem de Türkiye telekom kesiminde metaverse’te mağaza açan birinci operatör olduk. Bu mağazamızda müşterilerimize yeni jenerasyon dijital tecrübe yaşatarak eser ve hizmetlerimize sanal kozmosta erişme imkanı sunuyoruz. Vodafone olarak, müşterilerimize her ortamda en yeterli dijital tecrübesi sunmaya devam edeceğiz.”

Kaynak : coincolik

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla