1. Ana Sayfa
  2. Haber

watchOS 9 Duyuruldu! İşte Özellikleri

watchOS 9 Duyuruldu! İşte Özellikleri
0

WWDC 2022 etkinliğinde Apple tarafından iOS 16‘nın yanı sıra Apple Watch akıllı saatler için watchOS 9 duyuruldu. Pekala, watchOS 9 özellikleri neler?

Apple, watchOS 9 ile mevcut saat yüzlerine daha fazla komplikasyon ekliyor. Ek olarak güncelleme dört yeni saat yüzü sunacak. Bunlar; Astronomy, Lunar, Playtime ve Metropolitan olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni bildirimler ve Podcasts uygulaması da öne çıkartılıyor. Podcasts uygulaması, Apple Watch’tan program arama, Artık Dinle fonksiyonuna erişme ve Aile Suramı ile Çocuklar İçin Uygulama dahil olmak üzere yeni özellikler kazandı.

Workouts uygulaması ise koşarken kalp atış suratı raporlama ve başka birçok yeni özellik ile antrenman takibi için büyük bir güncelleme sunuyor. Ek olarak tüm iPhone kullanıcıları için Fitness uygulamasını da Apple Watch gerektirmeden taşınabilir işletim sistemine geliyor.

Yeni sürüm uyku kademeleri ve FDA onayı bekleyen yeni bir AFib History çalışması ile uyku takibini güzelleştirecek. Medications uygulaması ise iPhone ve Apple Watch’taki yeni bir ilaç izleme uygulaması ve iPhone’dan ilaç etiketlerini taramanıza, yeni uygulamada hatırlatıcılar ve daha fazlası üzere özellikler kazanmanıza imkan tanıyor.

Ek olarak sunulacak yenilikler ortasında; tekrar tasarlanan Takvim uygulaması, Aile Heyetimi aracılığıyla çocuklar için ana sayfa anahtarı erişimi, Portre yüzünde köpekler ve kediler, İdmanlar için kickboard algılama, saat yüzleri için art plan rengi düzenleyicisi, çoklu spor idmanları ile Apple Watch ve Apple TV ortasında aygıtlar ortası temas yer alıyor.

watchOS 9 Çıkış Tarihi

watchOS 9, Apple Watch Series 4 ve üzeri modeller için bu sonbaharda kullanıma sunulacak.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla