1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

watchOS 9 tanıtıldı: İşte özellikleri!

watchOS 9 tanıtıldı: İşte özellikleri!
0

Uzun vakittir beklenen WWDC 2022 aktifliği sonunda geldi çattı. Tertipte Apple’ın en yeni işletim sistemleri de tanıtıldı. Ünlü teknoloji şirketi telefon, bilgisayar ve tabletlerinin işletim sistemlerinin yeni versiyonlarının yanı sıra akıllı saatlerine istikamet veren yeni watchOS 9’u da tanıttı. İşte watchOS 9 ile gelen yeni özellikler.

İşte watchoS 9 özellikleri

Apple yeni watchOS’da şahsileştirilmiş uzamsal ses, süratli not, güncellemeler için ‘Hızlı Güvenlik Yanıtı’ sistemi ve Memoji özelleştirmeleri üzere yenilikler sunuyor.

Ayrıyeten bundan bu türlü Apple akıllı saatiniz ile koşu formunuzu, adım uzunluğunu ve yerle temas sürenizi hesaplamak mümkün olacak. Akıllı saatten yer alan İvmeölçer ve jiroskop sistemleri ile bu bilgilere ulaşmak mümkün olacak.

watchos 9 tanitildi iste ozellikleri 0 d2M2lsJ2

Akıllı saatte bunların yanı sıra spor aktiviteleri konusunda çok daha yetenekli hâle getirilecek. Kalp atış suratı bölgeleri de bunlardan bir tanesi. Kalp atış suratı bölgelerinin yanı sıra uzaklık ve vakit aralıklarını da aktivitenize nazaran ayarlayabileceksiniz. Antrenman yaparken modlar ortasında ne vakit geçiş yapacağınızı söyleyen söyleyen dokunsal ve sesli bildirimler de watchOS 9’da gelen yenilikler ortasında.

watchos 9 tanitildi iste ozellikleri 1 UsK6eCFH

Bu özellikler yaptığınız idman sırasında da sizlere faydalı bilgileri sunacak. Ayrıyeten bisiklete binme, koşma ve yüzme ortasında akıllı saatler artık otomatik olarak geçiş yapabilecek. Triatler düşünülerek tasarlanan otomatik geçiş özelliği bu açıdan hayli faydalı olabilir.

Fitness uygulaması artık iPhone hareket sensörlerine sahip tüm iPhone kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek. Bu sayede akıllı saatiniz olmadan da aktivitelerinizi takip etme bahtını olacak.

watchOS 9’a eklenen Sleep Stage uyku uygulaması da bir diğer yenilik olarak öne çıkıyor.

Güncelleniyor…

watchOS 9 alacak Apple Watch modelleri

Apple yeni watchOS 9 işletim sistemi tarafından desteklenecek modelleri de açıkladı.

watchos 9 tanitildi iste ozellikleri 2 VunT171X
  • Apple Watch Series 7
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch SE
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 3

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla