1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp, Android arayüzünü değiştiriyor! İşte yeni görünüm

WhatsApp, Android arayüzünü değiştiriyor! İşte yeni görünüm
0

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, Android aygıtlar için durum kısmının arayüzünü değiştiriyor. Birebir vakitte bir de ek olarak zımnilik için bir kısayol ekliyor. Yeni işlevler, şu anda WABetaInfo kullanıcıları tarafından test basamağında. Kararlı sürüme ise birkaç gün sonra gelmesi bekleniyor. Pekala, WhatsApp arayüzünde neler değişecek ve yeni zımnilik kısayolu ne işe yarayacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp, metin durum arayüzünü değiştirecek!

Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, durum arayüzünü tıpkı iOS aygıtlarda olduğu üzere Android aygıtlara da tıpkı hale getiriyor. Android aygıtlarda durum oluştururken sol alt kısımda yer alan emoji, yazı ve renk paleti simgeleri ekranın sağ üst tarafına taşınacak.

whatsapp android arayuzunu degistiriyor iste yeni gorunum 0 aA8eDlQe

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, ayrıyeten paylaşılacak durumların kimlerin izleyebilmesini süratli bir biçimde değiştirmek için de alt kısımda bir etiket sunacak. Kullanıcılar bu sayede durumlarının kimlerin izleyebileceğini pratik bir formda değiştirecek. Şu anda WhatsApp kullanıcıları, durumun kimlerin görebileceğini Ayarlar ve Kapalılık kısmında değiştiriyor.

Test basamağında olan yeni arayüzün ve zımnilik özelliğinin kısa müddet sonra kararlı sürüme gelecek. Tanınan uygulama, geçtiğimiz günlerde emoji ile iletilere reaksiyon verme özelliğini tüm kullanıcılar için getirmişti. Akabinde da yeniliklere bunlarla kalmayarak sohbet filtreleme süratli karşılık verme özelliklerini de test etmeye başladı.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp Android için yeni durum arayüzünü nasıl buldunuz? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla