1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

WhatsApp Desktop güncellendi: Mac için yolda!

WhatsApp Desktop güncellendi: Mac için yolda!
0

WhatsApp Desktop güncellendi: Mac için yolda!

Yıllardır en tanınan iletileşme uygulaması olan WhatsApp telefonlarımız üzerinde çalışıyor olsa da, bilgisayar tarafından da ağır bir halde kullanılıyor. WhatsApp’ın Windows ve Mac sürümleri uzun müddettir bulunsa da, bu uygulamalar native değildi, yani direkt işletim sistemi için yazılmamıştı.

Bugün itibariyle WhatsApp PC sürümü güncellendi. Web tabanlı Electron teknolojisini kullanan eski uygulamanın yerini, çok daha performanslı halde çalışan ve lokal Windows teknolojileri kullanılarak yine yazılan uygulama aldı. WhatsApp Desktop uygulaması işletim sistemi üzerinde native (yerel) olarak çalıştığı için önceki sürüme kıyasla çok daha emniyetli ve hızlı bir yapıda.

WhatsApp Desktop, Microsoft Store’da yerini aldı!

Native uygulamanın sunduğu birtakım avantajlarda var: Kullanıcıların telefonları çevrimdışıyken ileti gönderip alabilmesi mümkün hale gelirken, arayüz artık daha pak bir yapıda karşımıza çıkıyor.

whatsapp desktop guncellendi mac icin yolda 0 IS68sHWj

WhatsApp’ın macOS uygulaması da yakında bir güncelleme alacak. Hali hazırda test süreci devam eden yeni uygulamanın temelinde, iOS uygulamalarını kolaylıkla macOS’a getirmeyi sağlayan Catalyst teknolojisi bulunuyor. Böylelikle web teknolojileri yerine sistemin lokal API’leri kullanılıyor.

Bu sayede WhatsApp macOS uygulaması daha süratli çalışırken, daha az güç tüketiyor. Windows sürümünde olduğu üzere çevrimdışı haldeyken bildiri gönderip almaya müsaade veriyor. Mac sürümünün ne vakit yayınlanacağı bilinmezliğini korurken, Windows sürümü Microsoft Store‘dan indirilebiliyor.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
SMACSS Nedir?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla