1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp Durum’da yeni dönem: Artık gözünüzün önünde olacak!

WhatsApp Durum’da yeni dönem: Artık gözünüzün önünde olacak!
0

WhatsApp Durum’da yeni periyot: Artık gözünüzün önünde olacak!

Popüler anlık iletileşme platformu WhatsApp, gün geçtikçe yeni özelliklerle kullanıcı karşısına çıkıyor. Bilhassa son vakitlerde platformların birbirleriyle benzeri özelliklere sahip olması daha da artmaya başladı. Bu da ortadaki rekabeti beraberinde getiriyor. Artık de Meta altındaki WhatsApp, ‘Durumözelliği ile Instagram gibisi bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp Durum özelliği isteğe bağlı olacak

Dünyanın en çok kullanılan platformlarından biri olan WhatsApp’ın kimi beta test kullanıcılarına yeni özellik sunduğu ortaya çıktı. Bu özellik, kullanıcıların sohbet listesinde durum güncellemelerini görüntülemelerinden oluşuyor. Bilindiği üzere Instagram’daki kıssaları görüntülemek için sohbet listesinden o bireye dokunarak gerçekleştirmek mümkün. Artık de emsal özellik WhatsApp’a geliyor.

whatsapp durumda yeni donem artik gozunuzun onunde olacak 0 aVQvaWqS

Paylaşılan ekran manzarasına nazaran, rehberinizdeki bir kişi yeni bir durum paylaştığı vakit direkt olarak ‘Sohbetler’ kısmındaki profil fotoğrafından izlemek mümkün olacak. WABetaInfo’nun hazırladığı rapora nazaran, platform Android 2.22.18.17 için WhatsApp beta sürümünü kimi test kullanıcılarına yayınladı.

Şimdilik az sayıda beta kullanıcısının denediği özelliğin önümüzdeki devirde iOS için geleceği de tez ediliyor. Ek olarak Instagram’da olduğu üzere izlenen durumlar ortasına reklam ekleme ihtimali de yer alıyor. Durumların sohbet listesinde olmasını istemeyen kullanıcılar ise isteklerini gerçekleştirebilecek. Bu da özelliğin isteğe bağlı olarak kullanılacağını gösteriyor.

WhatsApp durum özelliği hakkında şimdi bir açıklama yapmadı. Birebir vakitte şirketin, gelecekteki bir güncelleme ile silinen bildirileri kurtarma özelliği üzerinde çalıştığı da bildirildi. WABetaInfo’ya göre Android 2.22.13.5 için WhatsApp beta güncellemesi, kullanıcıların kazara silinen iletileri kurtarmaya yardımcı özelliğe sahip.

whatsapp durumda yeni donem artik gozunuzun onunde olacak 1 AMrhL2iB

Bunların yanı sıra WhatsApp, yakın vakitte Windows için uygulamasını yayınladı. Ayrıyeten şirket, Windows için lokal uygulamanın güvenilirliği ve suratı artırdığını da argüman ediyor. Şirketin son vakitlerde üzerinde çalıştığı tüm özelliklerle kullanıcıların tesirli bir kullanım gerçekleştirmesine imkan sağlıyor.

Peki, siz WhatsApp durum özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla