İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp gruplarından artık sessizce ayrılabileceksiniz!

WhatsApp gruplarından artık sessizce ayrılabileceksiniz!
+ - 0

WhatsApp kümelerinden artık sessizce ayrılabileceksiniz!

WhatsApp, sunduğu özelliklerle her vakit yeni tartışmalar yaratmayı başarıyor. Bilhassa gizlilik konusunda fazlaca gündeme gelen uygulama artık bu hususta kullanıcılarına daha fazla özgürlük sunmaya başlıyor. Bu doğrultuda çalışmalarını yürüten Meta, WhatsApp kullanıcıları için yeni zımnilik özelliklerini duyurdu.

WhatsApp yeni saklılık özelliklerini duyurdu

Gelen güncelleme ile birlikte WhatsApp artık daha fazla özgürlük sunmayı hedefliyor. WhatsApp bundan bu türlü kullanıcılarına konuşma kümelerinden sessiz bir biçimde ayrılma imkanı sunuyor. Kullanıcılar böylece ‘zarif’ bir formda kümeden ayrılacak ve küme üyeleri bunu direkt olarak göremeyecek.

Şu anda, bir WhatsApp kümesinden ayrılındığında her üyenin bundan haberi oluyor. Bu cins durumlar, bilhassa küçük kümelerde pek beğenilen karşılanmıyor. Öbür yandan daha büyük kümeler için de bu hareket çok olağan olsa da rahatsız edici olarak karşılanabiliyor. Güncellemenin akabinde ise kullanıcılar gruplardan sessizce ayrılabilecek ve bu durum hakkında yalnızca yöneticilere bildirim gidecek.

whatsapp gruplarindan artik sessizce ayrilabileceksiniz 0 ikGsyq4A

WhatsApp kümelerinden sessizce ayrılma özelliğinin yanı sıra bundan bu türlü kullanıcılar, çevrimiçi durumlarını kimlerin görebileceğini denetim edebilecek ve Bir Sefer Görüntüleme iletilerinde ekran görüntülerini engelleyebilecekler.

Böylece kullanıcılar artık çevrimiçi durumlarını makul şahıslara ya da herkese gizleyebilecek. Böylelikle ‘son görülme’ özelliğinin akabinde artık çevrimiçi durumlar da gizlenerek WhatsApp kullanıcılarına daha fazla gizlilik sağlanmış oluyor.

whatsapp gruplarindan artik sessizce ayrilabileceksiniz 1 lVMSaRm2

Diğer yandan ‘Bir Sefer Görüntüle’ özelliği ile WhatsApp, Snapchat uygulamasına göz kırpmıştı. Artık ise tekrar Snapchat’te olduğu üzere bu iletiler için ekran imajlarının alınmasının önüne geçilecek. WhatsApp, bu özelliğin test edildiğini ve yakın vakitte kullanıcılara sunulacağını açıkladı.

WhatsApp sunduğu yeni saklılık özellikleri ile kullanıcılarına daha fazla özgür alan yarattığı inancında. Pekala siz en çok hangi zımnilik özelliğinin gelmesine sevindiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla