1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp, güvenliğin kıymeti ortaya koyan bir özellik getiriyor!

WhatsApp, güvenliğin kıymeti ortaya koyan bir özellik getiriyor!
0

WhatsApp, iOS kullanıcıları için uçtan uca şifrelemenin kıymetini ortaya koymak için bir Beta sürümü yayınladı. Platform, yeni özellikleri ve siyasetleriyle kullanıcılarına saklılık ve güvenlik konusuna ehemmiyet verdiği hatırlatmaya çalışıyor. Pekala, WhatsApp yeni uçtan uça şifreleme özelliği nasıl görünüyor ve ne işe yarayacak? Habere daima birlikte göz atalım.

WhatsApp, uçtan uca şifrelemenin kıymetini anlatmak istiyor!

Tanınan haberleşme uygulaması WhatsApp, yeni Beta sürümünde uçtan uca şifrelemenin ehemmiyetini hatırlatan bilgilendirme metni ekledi. Uçtan uca şifrelemeyle ilgili olan metinde, özelliğin ne sunduğunu ve neleri kapsadığı kullanıcılara hatırlatılıyor.

Uçtan uca şifreleme, WhatsApp’ın en değerli özelliklerinden biri olarak görülüyor. Zira özellik, kullanıcı kapalılığı ve güvenliği açısından büyük bir değer taşıyor.

whatsapp guvenligin kiymeti ortaya koyan bir ozellik getiriyor 0 8P96ZQrZ

Uygulama, şifreleme için hazırladığı bilgilendirme metninde şunları belirtti:

“iOS 22.11.0.73 güncellemesi için yeni WhatsApp beta sürümüne güncelleme yapıldıktan sonra, durum güncellemelerinizin, arama geçmişinizin, sohbet listenizin ve aygıt listenizin altında uçtan uca şifreleme için yeni bir alt bilgi görünür. Alt bilgiye dokunulduğunda görünen sayfa, insanlara uçtan uca şifreleme ile neyin teminat altına alındığını bildirir:  metin ve sesli iletiler, sesli ve imajlı aramalar, fotoğraflar, görüntüler ve dokümanlar, pozisyon paylaşımı ve durum güncellemeleri.”

WhatsApp Beta güncellemesinde ayrıyeten medyanın otomatik indirmesiyle ve varsayılan ayarların sıfırlanmasıyla ilgili birtakım problemleri da düzeltiyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp kullanıcıların saklılık ve güvenliğine gereğince kıymet veriyor mu? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla