1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp iş başında! Bu mesajları saklamak mümkün olacak

WhatsApp iş başında! Bu mesajları saklamak mümkün olacak
+ - 0

WhatsApp iş başında! Bu iletileri saklamak mümkün olacak

Popüler anlık iletileşme platformu WhatsApp, yeni güncellemeleriyle kullanıcılarını tecrübesini kolay hale getiriyor. WhatsApp, kaybolan mesajlar özelliğiyle kullanıcıların karşısına çıkmasının akabinde, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yenilik, uygulamanın beta sürümünde ortaya çıktı. İşte detaylar!

Kaybolan bildiriler artık gizli hale gelecek

WhatsApp kaybolan iletiler özelliği olağanda bir sefer görüntülemenin akabinde, ekran manzarası alınmadığı takdirde kayboluyor. Bunun üzerine şirket, bu durumun üstesinden gelmek için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, kaybolan bildirileri saklama bahtına sahip olacak.

whatsapp is basinda bu mesajlari saklamak mumkun olacak 0 Vaty35H6

İlk defa mayıs ayında ortaya çıkan özellik, uygulamanın 22.14.0.70 iOS beta sürümünde ortaya çıktı. Yeni özelliğe nazaran, kaybolan bildirileri saklamak mümkün olacak. Kaybolan iletiler özelliği, kullanıcıların bir müddet sonra kaybolan iletiler göndermelerini sağlıyordu.

Tüm bunlara karşın geliştirme evresinde olan bilhassa birlikte kaybolan bildiriler modunun açık olduğu iletileri saklayabileceksiniz. Ekran imajında yer alan ikaz, kullanıcıların bildirileri tutabileceğinden bahsediyor. Tıpkı vakitte ihtar, küme sohbetlerinde her iştirakçinin sohbetteki iletileri nasıl tutabileceğinden bahsediyor.

Ek olarak rapora nazaran, WhatsApp’ın Sohbet Bilgileri kısmının altında yeni bir ‘Mesaj Tutuldu’ seçeneğinin de yer alması bekleniyor. Bu durum, kaybolan iletilerin olağan iletilere dönülmesine müsaade vermesini sağlayacak.

whatsapp is basinda bu mesajlari saklamak mumkun olacak 1 16ZheVpW

Hala geliştirme kademesinde olan özelliğin ne vakit kullanıcılara sunulacağı hakkında rastgele bir bilgi yok. Fakat uygulama, kullanıcının sohbette bildirileri tutabileceğini açıklayan bir pencere gösteriyor. Bu özelliğin sadece küme yöneticilerine mi yoksa tüm kullanıcılara mı sunulacağı ise şimdi kesin değil.

Bunların yanı sıra birçok özellik daha geliştirme basamağında yer alıyor. Bunlar ortasında kümelerdeki eski kullanıcıları görme ve Avatarlar özellikleri var. Her geçen gün yeni bir bilhassa kullanıcıların karşısına çıkan WhatsApp, kullanıcı tecrübesini daha da artırmayı amaçlıyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni özellik ne üzere durumlara neden olur? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla