1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

WhatsApp, kullanıcıların yıllardır beklediği özelliği alıyor!

WhatsApp, kullanıcıların yıllardır beklediği özelliği alıyor!
0

WhatsApp, kullanıcıların yıllardır beklediği özelliği alıyor!

WhatsApp, kullanıcılar arasındaki iletişimi geliştirmek için yeni araçlar kazanmaya devam ediyor. Ortaya çıkan iddialara göre, WhatsApp’a gelecek bir sonraki özellik fotoğraf düzenlemeyi ele alacak. Artık uygulama üzerinden görüntü bulanıklaştırma mümkün olacak.

WhatsApp fotoğraf bulanıklaştırma nasıl yapılır?

WABetaInfo tarafından sızdırılan yeni görsel, medya düzenleyicisi bölümünde “bulanıklaştırma” seçeneğinin eklendiğini ortaya koydu. Bu yenilik sayesinde WhatsApp’tan paylaştığınız fotoğrafları, üçüncü taraf uygulamadan geçirmek zorunda kalmayacaksınız.

whatsapp kullanicilarin yillardir bekledigi ozelligi aliyor 0 IsLXCc7f

WhatsApp içerisinde yer alacak görüntü bulanıklaştırma özelliğinin detayları ise şimdilik belirsiz. Ancak fotoğraf düzenleme uygulamalarına benzer şekilde çalışacağını düşünüyoruz. Yani bulanıklaştırma oranını ve büyüklüğünü ayarlayarak bölgesel çizimler yapılabilecek.

Daha önce iOS için WhatsApp betada bulunan fotoğraf bulanıklaştırma yeteneği, nihayet Android‘deki beta kullanıcılarına da geliyor. WABetaInfo’nun paylaştığı görsel, medya düzenleme kısmında bir bulanıklaştırma sekmesine yer verildiğini açıklıyor.

Android için WhatsApp betada yer alan bu seçeneğin ne kadar kapsamlı olduğu bilinmiyor. Yeni bulanıklaştırma özelliğinin resmi bir çıkış tarihi de şimdilik yok. Ancak yakın zamanda WhatsApp masaüstü uygulamasına gelecek çizim araçlarıyla birlikte sunulacağı düşünülüyor.

WhatsApp, yeni fotoğraf düzenlemenin de gösterdiği üzere kullanıcılarını kulak verdi. Daha önce ortaya çıkan bilgilerde gruplara birtakım özellikler eklendiğini gördük. WhatsApp, gruplarda görüntülü ve sesli görüşmeye katılım gösterecek kişi sayısını 32’ye çıkardı.

whatsapp kullanicilarin yillardir bekledigi ozelligi aliyor 1

Kullanıcılar, yeni güncelleme sayesinde WhatsApp grup aramalarında istedikleri kişileri sessize alabilecek. Ayrıca artık son görülme, profil fotoğrafı ve hakkında bilgilerinizi kişiye özel olarak gizleyebileceksiniz.

Siz WhatsApp için fotoğraf bulanıklaştırma hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir
css-sayfa-duzeni

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla