1. Ana Sayfa
  2. Haber

WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Şikayet Et Seçeneği Geliyor

WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Şikayet Et Seçeneği Geliyor
0

WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Şikayet Et Seçeneği Geliyor

WhatsApp, masaüstü beta sürümünde belirli mesajları şikayet etmenize izin veren bir seçenek üzerinde çalışıyor. WABetaInfo’nun haberine göre, kullanıcıların mesajları şikayet etmesine yardımcı olacak yeni özellik, geçtiğimiz yıl Android 2.21.20.1 beta ve iOS 2.21.190.12 güncellemeleri ile piyasaya sürülmüştü. Öte yandan web ve masaüstünde bu özellik hala mevcut değildi. Şimdi ise şirket, gelecekteki bir güncellemede yayınlamak için masaüstü istemcisinde bir “Şikayet Et” seçeneğini test ediyor.

whatsapp masaustu uygulamasina sikayet et secenegi geliyor 0 NFbiMlQ9

Gelecekteki bir güncellemede mesaj seçeneklerini görüntülerken “Şikayet Et” özelliği görünecek ve belirli bir mesajı bildirmenize izin verecek. Bir mesajı bildirirken Android ve iOS için WhatsApp’taki aynı kurallar uygulanacak. Yani mesaj şikayet etme seçeneği kullanılarak yalnızca bildirilen mesaj moderasyon ekibine iletilecek. Bunun bir kişiyi doğrudan sohbet bilgileri içinde bildirmekten farklı olduğu ifade ediliyor. Android ve iOS için WhatsApp’ta zaten mevcut olan yeni şikayet et seçeneği sayesinde, masaüstü istemcisinden yalnızca belirli mesajları bildirmek daha kolay olacak.

Bu özelliğin geliştirme aşamasında olduğunu ve WhatsApp Desktop beta’nın gelecekteki bir güncellemesinde yayınlanacağını belirtelim.

kaynak : Technopat.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla