1. Ana Sayfa
 2. Haber

WhatsApp, Sohbetleri iOS’a Taşıma Özelliğini Daha Fazla Beta Kullanıcısına Açıyor

WhatsApp, Sohbetleri iOS’a Taşıma Özelliğini Daha Fazla Beta Kullanıcısına Açıyor
+ - 0

WhatsApp, Sohbetleri iOS’a Taşıma Özelliğini Daha Fazla Beta Kullanıcısına Açıyor

Facebook, Instagram ve WhatsApp‘ın ana şirketi Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg, geride bıraktığımız Haziran ayında kullanıcıların sohbet verilerini Android’den iOS’a kolayca aktarabileceğini müjdelemişti. Söz konusu özellikse belli başlı beta kullanıcılarının huzuruna sunulmuştu. Bugün ise Google Play Beta programı aracılığıyla yeni bir güncelleme yayınlayan WhatsApp, sohbetleri iOS’a taşıma özelliğini daha fazla beta kullanıcısına ulaştırıyor.

WhatsApp hakkında hazırlamış olduğu içeriklerle adından söz ettiren WABetaInfo, 2.22.15.11 numaralı WhatsApp Android beta güncellemesiyle daha fazla kullanıcının sohbet geçmişlerini iOS’a kolayca aktarabileceğini ifade ediyor.

Eğer bu özelliğin WhatsApp hesabınız için mevcut olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız hemen aşağıdaki adımları takip etmenizi tavsiye ederiz.

 • İlk olarak Play Store’dan iOS’a Taşı uygulamasını yükleyin.
 • Ardından iPhone’nunuzu iOS 15.5’e güncelleyin ve fabrika ayarlarına döndürün.
 • WhatsApp uygulamasının en güncel sürümünün yüklü olup olmadığını kontrol edin. Eğer, güncel değilse en yeni sürüme uygulamayı güncelleyin.

Peki WhatsApp sohbetleri iOS’a nasıl taşınır? Dilerseniz, daha önceden hazırlamış olduğumuz rehberi hızlıca hatırlayalım.

whatsapp sohbetleri iosa tasima ozelligini daha fazla beta kullanicisina aciyor 0 3ehISBhp
WhatsApp sohbetleri iOS’a taşıma özelliği
 1. İlk olarak veri aktarma işlemini gerçekleştireceğiniz her iki cihazını da güç kaynağına bağlayın.
 2. Android cihazınıza iOS’e Taşı (Move to iOS) uygulamasını indirin.
 3. iOS’e Taşı uygulamasını kullanmanız için iPhone’unuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekiyor. Bunun için de iPhone’nunuzdan Ayarlar > Genel > Aktar veya [Aygıtı] Sıfırla’ya dokunun. Ardından, Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil’e dokunun. Sonrasında karşınıza çıkan ekrana Apple kimliği ve parolanızı girin. Bu işlemlerin ardından iPhone’nunuz fabrika ayarlarına dönecektir.
 4. iPhone’nunuzu sıfırlamanızın ardından Android cihazınıza yüklediğiniz iOS’a Taşı uygulamasını açın ve uygulamanın istediği tüm adımları takip edin.
 5. iPhone’nunuza geri dönerek cihaz ayarlama ekranından Uygulamalar ve Veriler seçeneğine tıklayın. Buradan da Android’deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun.
 6. Android’deki Verileri Taşı seçeneğine dokunduktan sonra karşınıza tek seferlik bir kod çıkacaktır. Bu kodu Android’deki iOS’e Taşı uygulamasına girin.
 7. Bu adımı tamamladıktan sonra iOS aygıtınız veri aktarımı için geçici bir Wi-Fi ağı oluşturacaktır. Veri aktaracağınız Android cihazınız üzerinden de bu ağa bağlanın.
 8. Geçici Wi-Fi ağına bağlandıysanız artık veri aktarımı işlemine geçebilirsiniz. Buradan da Veri Aktar menüsü üzerinden WhatsApp dahil olmak üzere Android’den iOS’e aktarmak isteyeceğiniz verileri seçebilirsiniz.
 9. Veri aktarımı tamamladıktan sonra Bitti seçeneğine dokunun, ardından karşınıza çıkan ekrandan adımları takip edin ve iOS aygıtınızı ayarlama işlemini tamamlayın.

kaynak : Technopat.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla