1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp üzerinden reklam verme özelliği geldi! Fakat düşündüğünüz üzere değil

WhatsApp üzerinden reklam verme özelliği geldi! Fakat düşündüğünüz üzere değil
0

Anlık iletileşme uygulamasının iş odaklı sürümü WhatsApp Business üzerinden reklam verme özelliği geldi. Kullanıcılar, yeni özellik sayesinde Facebook kitlesine de pratik yoldan reklam yayınlayacak. Pekala bu özellik ne işe yarayacak ve ayrıntıları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

WhatsApp Business yeniliklere doymuyor!

Yeni özellik sayesinde artık anlık haberleşme uygulamasının iş odaklı sürümü WhatsApp Business’tan Facebook’a reklam vermek mümkün olacak. Facebook’tan reklam verme özelliği aslında Meta Business’ta esasen yer alıyor. Yeni özellik sayesinde müşteriler, Facebook üzerinden satıcıyla direkt WhatsApp sohbeti başlatacak.

WhatsApp Business’ın yeni özelliği sayesinde müşteriler artık kolay bir halde satıcıyla irtibat kuracak. Bu özellik sayesinde reklam veren satıcıların yararlarını artırması bekleniyor. WhatsApp Business, geçtiğimiz günlerde de kullanıcılarının profil fotoğrafı eklemesine müsaade vermeye başladı.

whatsapp uzerinden reklam verme ozelligi geldi fakat dusundugunuz uzere degil 0 n5XtUwqc

Tanınan haberleşme uygulaması, tekrar işletmeler için olacak WhatsApp Premium özelliğini test etmeye başladı. İşletmeler WhatsApp Premium sayesinde 10 aygıta kadar çoklu kullanım takviyesi sunacak. Ek olarak da işletme kontaklarının özel bir link olmasına müsaade verecek.

WhatsApp Business üzerinden reklam vermek isterseniz şu adımları izlemek kâfi:

  • WhatsApp Business
  • Ayarlar
  • Facebook’ta Reklam Yayınla

WhatsApp’ın son vakitlerde bilhassa de iş alanında ön plana çıkan özellikleri test etmeye ve getirmeye başladı. Bu alanda yaptığı yenilikler, şirketin bir öbür platformları olan Facebook ve Instagram’ı da dolaylı ya da direkt etkiliyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp Business üzerinden Facebook’a reklam verme özelliği işinize yarayacak mı? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla