1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp yeni özelliğini test etmeye başladı!

WhatsApp yeni özelliğini test etmeye başladı!
+ - 0

WhatsApp, uygulamaya yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Yılın sonlarına yanlışsız 5 yeni özellik sunacağını açıklayan şirket, bu özelliklerden iki adedini son güncelleme ile birlikte kullanıma sundu. Son günlerde durum arayüzünü geliştirme üzerine odaklanan WhatsApp, uzun vakittir şikayet edilen temas paylaşım önizlemesini de yeniliyor.

WhatsApp durum yeni özelliklere kavuşuyor!

WhatsApp’ta durum üzerinden yapılan ilişki paylaşımları rastgele bir önizleme barındırmaması nedeniyle uzun vakittir reaksiyon çekiyordu. Reaksiyonlar üzerine harekete geçen WhatsApp, temas paylaşımlarında yeni bir önizleme üzerinde çalışıyor.

whatsapp yeni ozelligini test etmeye basladi 0 SBY4z6QL

Durum kısmındaki ilişki paylaşımlarındaki önizleme özelliği test edilmeye başlandı. Daha evvel yalnızca bir metin olarak karşımıza çıkan irtibat paylaşımları bundan bu türlü paylaşım adresinde yer alan internet sitesinin önizlemesini de içerisinde barındıracak.

Buna nazaran WhatsApp, durumunuz üzerinde paylaştığınız kontaklar için yeni bir önizleme sunarak, paylaştığını içerik hakkında kullanıcılara fikir verecek. WABetaInfo tarafından yapılan paylaşım da WhatsApp’ın yeni özelliğini gözler önüne seriyor.

whatsapp yeni ozelligini test etmeye basladi 1 65i72wUE

Şimdilik yalnızca iOS beta sürümünde test edilen özellik ilerleyen günlerde Android beta sürümünde de kullanılmaya başlayacak. WhatsApp durum özelliğine bugünlerde daha fazla değer veriyor üzere görünüyor. Uygulamanın son güncellemelerinde durum özelliğinin merkezde yer aldığını söyleyebiliriz.

Art plan rengi klasik WhatsApp yeşilinden kırmızıya dönen durum kısmında seçenekler kısmı de sol üst köşeye yer. Ayrıyeten tekrar tasarlanan bir manşet kısmı da mevcut. Beta sürümlerinde test etabında olan birçok özellik yakın vakitte tüm telefonlara da gelecektir.

Şimdi bu özelliklerin ne vakit genel kullanıma açılacağını bilmiyoruz. Lakin birinci güncelleme ile kimilerini uygulamamızda görebiliriz. Pekala siz WhatsApp ve yeni özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla