1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp’a yeni bir mesajlaşma yöntemi geliyor!

WhatsApp’a yeni bir mesajlaşma yöntemi geliyor!
+ - 0

WhatsApp’a yeni bir iletileşme usulü geliyor!

Popüler iletileşme platformu WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bir mühlet evvel iletilere emoji ile tepki verme yeteneğini sunan WhatsApp, artık de Durum Tepkileri üzerinde çalışıyor. Durumlara emojiyle reaksiyon verme özelliğinin, Instagram’daki Hikayeler’e benzeyeceği düşünülüyor.

WhatsApp Durum Reaksiyonları nasıl kullanılır?

Meta, sahip olduğu toplumsal medya platformları ortasında sık sık özellikleri transfer ediyor. WhatsApp beta Android 2.22.17.24 sürümünde ortaya çıkan son yenilik ise Instagram’dan kopyalanmış üzere görünüyor. İletileşme uygulaması artık Durumlar’a emojiyle reaksiyon vermeyi mümkün kılacak.

whatsappa yeni bir mesajlasma yontemi geliyor 0 a3XDKkJD

Bir müddet evvel sohbet bildirilerine emoji tepkisi ekleyen WhatsApp, benzeri bir yeteneği Durumlar için test ediyor. Durumlar’a reaksiyon vermek için, Instagram’dakine emsal halde, yanıt kısmına tıklamanız ve akabinde istediğiniz emojiye dokunmanız kâfi olacak.

WhatsApp beta Android 2.22.17.24 sürümünde görülen yeni özellik şimdilik en tanınan sekiz emojiyi sunuyor. Lakin vakitle daha fazla seçeneğin ekleneceği düşünülüyor. Emoji ile verilen reaksiyonların nasıl görüneceği ise şimdilik meçhul.

Instagram’da Hikayeler’e verilen reaksiyonlar iletileşme kısmında ufak bir bildirim formunda görülüyor. WhatsApp’ta da buna emsal olacağını ve yeni bir sohbet başlatmaya imkan tanıyacağını söylemek mümkün.

whatsappa yeni bir mesajlasma yontemi geliyor 1 jGfDMmVj

Yeni özellik şimdilik yalnızca Android için beta kullanıcıları ortasında test ediliyor. iOS‘a yahut kararlı uygulamaya ne vakit sunulacağı ise şimdilik bilinmeyen. Ama iletileşme yeteneğini genişlettiği için çok fazla bekletilmeyecektir diye düşünüyoruz.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla