1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp’ın yeni özelliği grupları birbirine katacak!

WhatsApp’ın yeni özelliği grupları birbirine katacak!
0

WhatsApp’ın yeni özelliği kümeleri birbirine katacak!

Popüler iletileşme uygulaması WhatsApp, kümeler için yeni özellikler almaya devam ediyor. Son vakitlerde küme yöneticilerine özel birtakım haklar tanıyan WhatsApp, artık de yöneticilere kümeye kimin katılabileceğini belirleme imkanı sağlayacak.

WhatsApp’ta kümeye katılmak için yönetici müsaadesi gerecek

Android için WhatsApp beta 2.22.18.8 sürümünde görülen yeni özellikler, sohbetleri karıştaracak üzere duruyor. Aşağıdaki ekran manzarasından de görüldüğü üzere bir kümeye katılmak için yöneticileriden onay almak gerecek. Platform, yöneticilere “Yeni iştirakçileri onayla” isimli yeni bir seçenek sunacak.

whatsappin yeni ozelligi gruplari birbirine katacak 0 HvjmZFHv

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan ekran imgesine nazaran, kümelere yönetici onayı ile katılma özelliğini devre dışı bırakmak mümkün. Yani günümüzde olduğu üzere, WhatsApp küme davetiyesi olan her kullanıcı kümeye katılabilecek. Yeni özellik, kümeleri daha bâtın hale getirmek isteyenler tarafından kullanılabilir.

Grupları ele alan yeni güncellemenin nasıl çalışacağı şimdilik bilinmiyor. Özellik faal edilirse kümeye katılmak isteyenlerin bir listesi oluşacağını ve yöneticilerin istedikleri bireyleri kümeye alacağını varsayım ediyoruz. Ayrıyeten yöneticilerin kümeye katılmak isteyenlerden bildirim alacağını düşünüyoruz.

Daha evvel ortaya çıkan bir yenilik sayesinde grup yöneticileri başka bir iştirakçi tarafından gönderilen mesajı silme hakkına sahip olacak. Beta kademesindeki özelliğin ekran imgesinde “Yönetici olarak bu iletisi sildiniz” uyarısı görülüyor.

whatsappin yeni ozelligi gruplari birbirine katacak 1 LQlL23IP

Bu özelliğin şimdi test evresinde olduğunu hatırlatalım. Yani ne vakit yayınlanacağını bilmiyoruz. Android için WhatsApp beta 2.22.18.8’da test edilen özelliğin öteki güncellemeler ile birlikte yayınlanacağını söylemek mümkün.

Siz WhatsApp küme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla