1. Ana Sayfa
  2. Yazılım

WhatsApp’ta yeni dönem başlıyor! Artık gizlenebilecek

WhatsApp’ta yeni dönem başlıyor! Artık gizlenebilecek
0

WhatsApp’ta yeni dönem başlıyor! Artık gizlenebilecek

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, çok beklenen özelliklerden biri üzerinde çalışmaya başlamış gibi görünüyor. Uzun zamandır beklenen WhatsApp çevrim içi durumu gizleme nihayet gerçek oluyor. İşte durumu kapatmak için yapmanız gerekenler.

WhatsApp çevrim içi durumu gizleme nasıl yapılır?

WhatsApp kullanıcıları için çile haline dönüşen çevrim içi durumunun gizlenememesi, yeni özellikle birlikte tarih oluyor. Online olduğu halde rahatsız edilmek istemeyen kişiler, artık takip edilmelerinin önüne geçebilecek.

whatsappta yeni donem basliyor artik gizlenebilecek 0 k6bQZhH4

Mesajlaşma uygulaması için çevrim içi ifadesi, bir kullanıcının internete bağlanmasıyla görünür. Yani karşıdaki kullanıcı mobil, PC veya web fark etmeksizin çevrim içi olduğunuzu görebilir. Uygulama birçok gizlilik özelliği getirse de, kullanıcılar bugüne kadar çevrim içi olup olmadıklarını gizleyemiyordu.

WABetaInfo tarafından paylaşılan son WhatsApp beta özelliği, kullanıcıların çevrim içi durumlarını kimlerin görebileceğini seçmelerine olanak tanıyor. Ekran görüntüsüne göre kullanıcılar, gizlilik ayarlarındaki ‘Son Görülme ve Çevrim içi‘ durumlarını gizleyebilecek.

WhatsApp kullanıcıları, çevrim içi durumlarını kimlerin görebileceğini Herkes” ve “Son Görülme ile Aynı” olmak üzere iki farklı şekilde düzenleyebilecek. Örneğin, son görülme için “Kişilerim” seçeneğini ve çevrim içi durum için “Son Görülme ile Aynı” seçeneğini seçerseniz, kişi listenizde olmayanlar çevrim içi olup olmadığınızı göremez.

Yeni özelliğin şimdilik yalnızca iOS için WhatsApp Beta uygulamasında test edildiği, ancak WhatsApp’ın Android ve masaüstü sürümlerine de sunulacağı belirtildi. Yine de bu özellik şu anda geliştirme aşamasında ve kullanıcılara açık değil.

whatsappta yeni donem basliyor artik gizlenebilecek 1 GG1HGiFb

Ayrıca bir süre önce WhatsApp uygulamasında son görülme, profil fotoğrafı ve hakkında için birçok gizlilik ayarı eklendi. WhatsApp uygulamasına “Şunlar Hariç Kişilerim…” seçeneği ile daha fazla gizlilik kazanmak artık mümkün.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla