1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp’tan market alışverişi dönemi başlıyor!

WhatsApp’tan market alışverişi dönemi başlıyor!
0

WhatsApp’tan market alışverişi periyodu başlıyor!

Dünyanın en tanınan iletileşme platformu olan WhatsApp, yaptığı yeniliklerle kullanıcı tecrübesini arttırmayı planlıyor. Şirket, platformun hizmetini genişletmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren şirket, JioMart ile iştirake gidiyor.

Meta, JioMart ile market alışverişini WhatsApp’a getiriyor

WhatsApp’ın çatı şirket olan Meta, platformun kullanım alanlarını genişletmek için düğmeye bastı. Şirket bugün Hindistan’da e-ticaret teşebbüsünde bulundu. Meta, JioMart ile işbirliğine giderek platformda market alışverişi hizmetini vermeye başladı.

Meta, JioMart’ın tüm bakkal kataloğuna WhatsApp’ta göz atabileceklerini, sepete eser ekleyebileceklerini, anında iletileşme hizmetinden ayrılmadan mahallî ödeme ile alabileceğini belirtti. Öte yandan şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, bu teşebbüsün iki evvel denenmeye başladığını ve tüm dünyaya yaymak istediğini belitti. Zuckerberg, muahedeyi şu tabirlerle açıkladı.

Hindistan’da JioMart ile ortaklığımızı başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, WhatsApp’taki birinci uçtan uca alışveriş tecrübemiz. Beşerler artık JioMart’tan yiyecek satın alabilirler. Ek olarak bunun üzere temelli tecrübeler, insanların ve işletmelerin önümüzdeki yıllarda irtibat kurma yolu olacak.

whatsapptan market alisverisi donemi basliyor 0 IuPn2WOQ

Şirket, çevrimiçin alışveriş konusunu ciddiye alıyor. Öte yandan WhatsApp’ın iletileşme dışındaki tek girişi,mi bununla sonlu değil. Şirket, şu anda Beta etabına girmeye hazırlanan Haritalar özelliği üzerinde çalışıyor. Haritalar ile birlikte WhatsApp üzerinden yakınlardaki market, kafe, otel ve gibisi birçok yer görüntülenebilecek.

kaynak : shiftdelete.net

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu Yazıyı Yorumla